Reporter
Reporter
Naroči

Britanski premier navdušen nad Slovenijo: gore, jezera in človeška ribica


Britanski premier v odhajanju Boris Johnson in njegova žena Carrie sta zaključila poročno potovanje v Sloveniji. Zakonca sta bivala v butičnem hotelu Vila Planinka na Jezerskem, med drugim sta obiskala gore, jezera in Postojnsko jamo, kjer sta spoznala tudi človeško ribico. Johnson obisk Slovenije toplo priporoča, je poročal portal 24ur.

boris johnson carrie johnson fb.jpg
Facebook
Boris in Carrie Johnson

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Zakonca Johnson sta v Slovenijo prispela v sredo, včeraj pa sta se vrnila v London. Pred odhodom je britanski premier novinarjem dal kratko izjavo, v kateri se je slovenskim medijem zahvalil, da so spoštovali njuno zasebnost na potovanju. Obenem se je tudi zahvalil vsem, ki so jima med obiskom Slovenije pomagali raziskati lepote države.

"Toplo priporočam obisk Slovenije," je dejal Johnson, ki ga je med drugim navdušila Postojnska jama. "Nisem vedel za njo, vendar je res vredna ogleda," je poudaril. Na koncu se je zahvalil še celi Sloveniji, kot je sam poudaril, "edini državi, ki ima dejansko ljubezen v imenu države".



Johnson je sicer v Veliki Britaniji deležen številnih kritik, ker se je odpravil na dopust v času, ko se gospodarska kriza na Otoku poglablja. Britanska centralna banka je prav v teh dneh opozorila na bližajočo se recesijo in zvišala obrestne mere.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.