Po njegovih besedah bo do 75 britanskih vojakov, ki bodo razdeljeni v štiri skupine, odšlo na območje, ki bo daleč od konfliktnega območja, da bi nudili urjenje na področju zdravstvene oskrbe, logistike, obveščevalne dejavnosti in pehote. Operacija naj bi trajala do šest mesecev.
Poveljnik ameriške vojske v Evropi, generalpodpolkovnik Ben Hodges je pred dvema tednoma med obiskom na Poljskem že napovedal, da bo bataljon ameriške vojske marca začel uriti tri bataljone ukrajinske vojske v centru za urjenje v Lvovu.
Cameron je včeraj tudi napovedal, da si bo znotraj EU prizadeval za dodatne sankcije proti Rusiji, če proruski separatisti na vzhodu Ukrajine ne bodo spoštovali 12. februarja v Minsku dogovorjenega premirja.
To je dejal, medtem ko zunanji ministri Rusije, Ukrajine, Nemčije in Francije na sestanku v Parizu včeraj niso dosegli pomembnejšega napredka v poskusu reševanja krhkega premirja.
Cameron je zavrnil namige, da neudeležba Velike Britanije v teh pogovorih kaže na izgubljanje njenega vpliva na globalni sceni. Poudaril je, da ima London glede Ukrajine zelo jasno vlogo in da ni treba sodelovati v vseh različnih oblikah pogajanj.