Revija Reporter
Svet

Bogomil Ferfila: Odnos Slovenije do Trumpa in Melanie je daleč od spoštljivega in tudi racionalnega vidika

Biserka Karneža

26. apr. 2020 7:50 Osveženo: 8:19 / 26. 4. 2020

Deli na:

Melania Trump danes slavi abrahama. 26. aprila 1970 se je rodila v Novem mestu.

Reuters

Publicist, potopisec in profesor dr. Bogomil Ferfila je v pogovoru za Reporter izjavil, kako nobena Slovenka, Slovenec nikoli doslej ni bil in nikoli ne bo uvrščen v svetu tako visoko, kot je to uspelo Melanii Trump.

Po mednarodno pomembni in odmevni raziskavi spada med šest najvplivnejših osebnosti v ZDA ter med štirinajst najvplivnejših osebnosti na svetu: »To je izjemen uspeh, mi pa se do nje obnašamo, kot da bi bila iz vesolja, in ne iz Slovenije. Največjo sramoto doslej smo si na njen račun privoščili za lanski novoletni večer s predvajanjem spota, v katerem se je znan slovenski komik (Klemen Slakonja, op. p.) – za kar je gotovo še dobro zaslužil – delal norca iz njenega naglasa. Kdor vsaj malo pozna Ameriko, ve, da naglas pri njih pomeni, da gotovo znaš dobro še kakšen drug jezik, in ne le enega samega.«  

Dr. Ferfila je prepričan, da Američani analizirajo vse slovenske medije. Informacije se zbirajo v posebnem prostoru ameriškega veleposlaništva in se stekajo v Washington: »Odnos Slovenije do Trumpa in Melanie je daleč od spoštljivega in tudi racionalnega vidika.« Očitki, da Melania Slovence in Slovenijo skoraj nikoli ne omeni – še največ doslej je o Sloveniji govorila na republikanski konvenciji leta 2016 –, dr. Ferfila zavrača s pojasnilom, da sta bili morda doslej le dve prvi dami, ki nista imeli ameriškega državljanstva.

Dr. Bogomil Ferfila: »Njena drža predsednikove soproge in prve ameriške dame je pokončna, preudarna, elegantna in zadržana, na kar bi morali biti ponosni.«

Bobo

Melania pa bi lahko s poudarjanjem, da ni bila ameriška državljanka, stopila na tenek led, česar se povsem dobro zaveda: »Poudarjanje, da nisi Američan, zagotovo ne prinaša točk med ameriškimi volivci.« Omenil je, kako Melania odlično izpolnjuje svojo vlogo prve dame, večkrat doslej je popravila predsednika, svojega moža, in mu tudi nasprotovala, kadar se z njim ni strinjala: »Njena drža predsednikove soproge in prve ameriške dame je pokončna, preudarna, elegantna in zadržana, na kar bi morali biti ponosni.«