Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Afera z dizelskimi motorji odnesla šefa Volkswagna Winterkorna


Prvi mož nemškega proizvajalca vozil Volkswagen Martin Winterkorn je odstopil s položaja, so po današnjem kriznem zasedanju izvršnega odbora nadzornega sveta po poročanju tujih tiskovnih agencij sporočili iz družbe. Winterkorna je s položaja odnesel škandal, povezan z manipulacijami pri merjenju škodljivih izpušnih plinov.

Reuters

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

"Šokiran sem nad dogodki v zadnjih dneh. Še posebej sem presunjen, da so bile v skupini Volkswagen možne nepravilnosti takšnih razsežnosti. Volkswagen potrebuje novi začetek - tudi v smislu osebja. S svojim odstopom dajem možnost za ta novi začetek," je v izjavi sporočil Winterkorn.

Afera Volkswagen je izbruhnila v petek, ko je ameriška agencija za zaščito okolja sporočila, da je Volkswagen, največji evropski proizvajalec avtomobilov, na določene dizelske modele svojih vozil nameščal programsko opremo, ki omeji izpuhe škodljivih snovi iz vozil v času uradnega testiranja, med normalno vožnjo pa se izklopi.

Iz Volkswagna so nato sporočili, da so po svetu s spornim programom opremili okoli 11 milijonov dizelskih vozil. Škandal je že sprožil vrsto dodatnih preiskav po vsem svetu, med drugim se obeta tudi v domači Nemčiji. Več državljanov je pri državnem tožilstvu v Braunschweigu podalo tudi kazenske ovadbe.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.