Zver: Referendum pelje v izgubo suverenosti in bankrot države
29. okt. 2012 13:54 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Evropski poslanec in predsedniški kandidat SDS in NSi Milan Zver je danes izjavil, da referendum o Slovenskem državnem holdingu in slabi banki, o čemer danes odločajo v državnem svetu, ne bo v ničemer pozitivno vplival na izhod Slovenije krize, ampak "pelje direktno v izgubo suverenosti, v bankrot države in v prošnjo za mednarodno pomoč".
Zver je na novinarski konferenci pred mednarodno konferenco o sirski krizi menil, da bi odločitev za referendum lahko pripeljala do bistvenega poslabšanja ne samo položaja Slovenije v svetu, temveč tudi pri iskanju izhoda iz krize. To bo slabo vplivalo na gospodarsko rast, pa tudi na druge socialne kazalce v družbi, kot je stopnja brezposelnosti, ki se bo po Zverovem mnenju v prihodnosti kratkoročno še povečala, ne pa zmanjševala.
Zato ga čudi, da pri tej pobudi sodelujejo tudi predstavniki sindikatov v državnem svetu, saj bo referendum po njegovih besedah podaljšal agonijo in s tem tudi socialne težave. Od Branimirja Štruklja, Draga Ščernjaviča in Dušana Semoliča bi pričakoval, da bi "veliko bolj socialno čuteče sprejemali te reforme".
Še posebej pa ga skrbi dejstvo, da so med pobudniki odložilnega veta, ki ga je na zakona o Slovenskem državnem holdingu in o ukrepih za krepitev stabilnosti bank, ki predvideva ustanovitev t.i. slabe banke, sprejel državni svet, tudi podporniki njegovih tekmecev na predsedniških volitvah Boruta Pahorja in Danila Türka. Kot je dejal Zver, Pahor ni naredil ničesar za to, da bi svoje podpornike prepričal v pogubnost referenduma, čeprav mu sam nasprotuje.
Zver še upa, da odločitev o referendumu v DS ne bo sprejeta in da bo lahko vlada normalno delovala v smeri reform in izhoda iz krize.
DS bo o zahtevi za naknadni zakonodajni referendum o obeh zakonih odločal popoldne, predlog pa mora podpreti absolutna večina svetnikov, torej vsaj 21.
Nad zakonoma visi referendumska grožnja še z dveh drugih naslovov. Pobudi za vložitev zahteve za razpis zakonodajnega referenduma sta namreč sprožila Sindikat delavcev v energetiki za zakon o Slovenskem državnem holdingu in Sindikat kemične, nekovinske in gumarske industrije Slovenije za zakon o ukrepih za krepitev stabilnosti bank.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke