Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

Slovenija

Žan Košir po bronu osvojil še srebro v paralelnem slalomu!

Deskar Žan Košir je v paralelnem slalomu na olimpijskih igrah v Sočiju osvojil srebrno kolajno. Zmagal je Rus Vic Wild, tretji je bil Avstrijec Benjamin Karl.

Slovenski deskar Žan Košir je Sloveniji v Sočiju priboril še osmo odličje. V paralelnem slalomu je osvojil srebro, potem ko je v finalu za 11 stotink izgubil dvoboj z Rusom Vicom Wildom. Bron je osvojil Avstrijec Benjamin Karl. Devetindvajsetletni Tržičan je bil bronast že v paralelnem veleslalomu.

Drugi slovenski predstavnik v izločilnih bojih Rok Marguč je po dveh počasnejših vožnjah od tekmeca Nemca Patricka Busslerja izpadel v osmini finala. Na koncu je zasedel 12. mesto.

Rok Flander je bil v kvalifikacijah prepočasen za najboljših 16 in bil 22., Izidor Šušteršič pa je odstopil v prvi vožnji kvalifikacij. Brez nadaljevanja je s 23. mestom kvalifikacij ostala tudi edina slovenska predstavnica Gloria Kotnik.

V ženski kategoriji je zmagala Avstrijka Julia Dujmovits. Srebro je osvojila Nemka Anke Karstens, ki je po prvi finalni vožnji vodila, a je v drugo storila napako in zaostala za 12 stotink. Nemški uspeh je z bronom dopolnila Amelie Kober.