Srčni kirurg Tomislav Klokočovnik se na vsak način upira odvzemu koncesije, tudi tako, da nadaljuje z vlaganjem vlog tako na sodišče, ZZZS kot vlado.
Koncesijo za opravljanje srčnih operacij za 600.000 evrov v letu 2011 je bila podeljena kirurgu Tomislavu Klokočovniku in obenem nekdanjemu županu Izole. Pri tem je prišlo do kršitve zakona o zdravstveni dejavnosti, saj je v 25. členu zapisano, da mora imeti koncesionar na voljo ustrezne prostore, kader in opremo. Klokočovnik teh pogojev ni izpolnjeval, kljub temu pa sta mu tako prejšnji minister za zdravje kot tudi Anton Kranjc, nekdanji v. d. direktor bolnišnice Izola, omogočila dodelitev koncesije. Še zlasti je pri tem aktivno sodeloval Kranjc, saj je ministrstvu za zdravje dal izjavo, kako bo bolnišnica Izola oddala prostore v najem Klokočovniku. Pri tem je prekoračil pooblastila, saj bi o oddaji moral odločati Svet zavoda bolnišnice, kar se ni zgodilo, ker pa je šlo za najemnino v višini več kot 10.000 evrov, bi o oddaji morala odločati celo vlada.
Po vsem tem bi moralo ministrstvo za zdravje Klokočovniku razveljaviti nepravilno izdano koncesijo, saj mu v šestih mesecih ni uspelo izpolniti pogojev, obenem bi mu moralo odvzeti program za 600.000 srčnih operacij. Prav nerazumljivo je, da se to vse do danes ni zgodilo, četudi je Klokočovnik v tem primeru celo izgubil tožbo na Upravnem sodišču v Novi Gorici. Kot pojasnjujejo v Direktoratu za zdravstveno varstvo, je razlog v tem, da pooblaščenec Zdravstvenega zavoda za kardiovaskularno dejavnost še vedno vlaga nadaljnje vloge tudi po pravnomočni sodbi Upravnega sodišča RS v oktobru 2011. To pa seveda še zdaleč ni edini razlog. Pooblaščenec je namreč Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) zaprosil za začasno prestrukturiranje programa na drugega izvajalca s pojasnilom, da ureja vse potrebo za nemoteno izvajanje dejavnosti, s čimer je obvestil tudi ministrstvo za zdravje: »Koncesionar dejavnosti trenutno ne izvaja, v obvestilu pa je podal informacije, da je v postopku pridobivanja ustreznih pogojev za izpolnitev določil odločbe.« Izvedeli smo še, da je pooblaščenec Zdravstvenega zavoda za kardiovaskularno dejavnost v začetku letošnjega novembra podal vlogo, ki se nanaša na predlog za izločitev ministra za zdravje Dorijana Marušiča. Vlada, ki je po zakonu o splošnem upravnem postopku pristojna za odločanje, je njegovo vlogo zavrnila ter pooblaščenca pozvala k dopolnitvi vloge.
Ministrstvo za zdravje za zdaj odločitve o nadaljnjih ukrepih še ni sprejelo, pri čemer so se izgovorili na obilico dokumentacije, pojasnil ter postopkov, ki se vodijo vzporedno. Razlog zamude pri odločitvi naj bi bili tudi v podatkih, ki jih še sprejemajo v času izmenjave dokumentacije: »Pričakujemo, da nas bo koncesionar v razumnem času, vsekakor pa ob zaključku postopkov, ki tečejo v sosledju, vendarle seznanil, ali namerava z delom nadaljevati in je zato izpolnil zahtevane zakonsko določene pogoje, ki seveda veljajo za vse in jih mora upoštevati tudi koncesionar.«