Revija Reporter
Slovenija

Vojakom pomaga Karitas, ministrica Katičeva pa se bo vozila z novim BMW-jem

Reporter STA

29. okt. 2016 4:00 Osveženo: 10:02 / 09. 8. 2017

Deli na:

Ministrstvo za obrambo je kupilo dve vozili znamke BMW, za kateri je skupaj odštelo 73.000 evrov. Kot pojasnjujejo v sporočilu za javnost, so vozili kupili za potrebe prevozov ožjega vodstva ministrstva, protokolarne prevoze ob obiskih tujih gostov in za druge protokolarne prevoze ministrstva. Pred dnevi je ministrica za obrambo Andreja Katič priznala, da pomoč Karitas po podatkih vojaškega vikariata prejema okoli 100 posameznikov in družin v Slovenski vojski.

Ministrstvo je vozili kupilo v okviru skupnega javnega naročila ministrstva za javno upravo. Cena vozila BMW 525d xdrive je bila 41.000 evrov, cena drugega vozila BMW 520d pa 32.000 evrov.

Kot pojasnjujejo, so se za nakup odločili, ker sta dozdajšnji vozili audi A6, ki so ju uporabljali v enak namen, stari 10 in 11 let. Vozili imata veliko prevoženih kilometrov, eno 345.000 prevoženih kilometrov, drugo pa 132.000, so navedli. Dodali so, da sta vozili postali nezanesljivi in da je bilo na njima v zadnjem času veliko okvar. Tako so stroški letnih popravil znašali več kot 5000 evrov.

Ministrstvo za obrambo je sicer leta 2015 za posodobitev voznega parka porabilo 2,35 milijona evrov, leta 2016 pa 750.000 evrov. Nadaljnja obnova voznega parka bo odvisna tudi od prodaje nepotrebnega premičnega in nepremičnega premoženja, so še zapisali.