»Ta objekt nas ne bo stal 16 milijard evrov, kot govorijo nekateri, ampak ker si bo treba denar sposojati po določeni obrestni meri, se bo podražil na 25 milijard. Ta denar bo treba vračunati v ceno energije, saj objekta nihče ne gradil, da bi imeli poceni elektriko, najmanj pa neki tuji investitor. To pomeni, da je ocenjena elektrika iz takšne elektrarne nekje okoli 120 evrov na megavatno uro, in ne 40, kot nas prepričujejo nekateri. Če gremo danes elektriko kupiti na globalne trge, pa jo dobimo za 60 evrov na megavatno uro.«
Prav tako želi podpira tudi oblikovanje samostojne evropske obrambne politike, zato bi bil evropski komisar za obrambo dodana vrednost: »Trump je izrazito pragmatičen politik in zasleduje en sam interes, to je interes ZDA, pa morda še svoj osebni interes in potem je teh interesov konec. V njegovi politiki ni prostora za solidarnost z Evropo.«
Kritičen je do evropske migracijske politike, prav tako do slovenskega pristopa pri vzpostavitvi začasnih azilnih domov.
»Na soočenju nosilcev list v Maastrichtu je bila Ursula von der Leyen zelo zadržana oziroma obratno, celo ni zanikala potencialnega sodelovanja s skrajno desnico,« je utemeljil svoje nasprotovanje, da bi sedanja predsednica Evropske komisije ponovila mandat. In koga vidi na njenem položaju?
Zavzemal se bo tudi za čimprejšnjo pridružitev Zahodnega Balkana EU, tudi če države ne bi izpolnile vseh pogojev. »Destabilizacija Zahodnega Balkana bi imela tako megalomanske posledice na stabilnost in delovanje EU, da je cena bistveno manjša, če te države integriramo v EU, kakor da vztrajamo, da so zunaj ves ta čas, dokler ne opravijo vseh nalog.«
V slovenski notranji politiki pa vsaj za zdaj nima načrtov, čeprav podobno kot agent 007 James Bond pravi: »Nikoli ne reci nikoli!«
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24