Reporter
Reporter
Naroči

V Ljubljani, Celju, Mariboru grožnje z bombami v trgovskih centrih


Na Policijski upravi Ljubljana so včeraj popoldne po elektronski pošti prejeli obvestilo potencialno nevarnih predmetih v dveh nakupovalnih središčih na območju Ljubljane. Doslej policisti nevarnih ali sumljivih predmetov niso našli, so sporočili s PU Ljubljana. Pred tem so podobna obvestila prejeli na policijskih upravah Celje in Maribor.

banka slovenije policija bobo.jpg
Bobo

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Kot so zvečer sporočili s PU Ljubljana, so se na obvestilo nemudoma odzvali in v sodelovanju z gospodarskimi subjekti in varnostnimi službami izvedli prve nujne ukrepe za zagotavljanje varnosti življenja in zdravja ljudi ter varnosti premoženja.

Doslej policisti niso našli nevarnih ali sumljivih predmetov, nadaljujejo pa zbiranje obvestil zaradi suma kaznivega dejanja, so sporočili. Dodali so, da bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno državno tožilstvo.



Pred tem so obvestila o nevarnih predmetih v nakupovalnih centrih prejeli v Celju in Mariboru. V Celju so dva trgovska centra izpraznili, a eksplozivnih teles niso našli. V Mariboru so po prejemu grožnje opravili pregled prostorov in okolice nakupovalnih centrov ter razgovore z varnostno službo in zaposlenimi, sumljivih predmetov pa prav tako niso našli.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.