Zdravnica Urška Bačovnik Janša, žena predsednika vlade Janeza Janše, je v intervjuju na TV Slovenija, kjer je bila gostja novinarja Jožeta Možine, sama povedala, da je bila »nazadnje dežurna na dan, ko je prisegla moževa vlada, šlo je mimo mene kot nič…«
Dejala je še: »Večino tega časa sem bila doma, zato ker imava z možem otroka, 1. in 3. razred, ki ju nisva imela kam oddati. Med šolskimi počitnicami, prvomajskimi, sem najela varuško, ponudila kolegom, da jih razbremenim z dežurstvom, tisti teden sem delala, sicer pa sem bila doma. Bila pa sem vsak dan na zvezi z mojimi kolegi in skupino specializantom, kolegicami infektologinjami, z zdravniki v urgentni ambulanti, name so se obračali z aktualnimi problemi. Pomagaj nam…«
Bačovnikova je v intervjuju spregovorila tudi o elektronski pošti ministru Zdravku Počivalšku, v katerem mu je posredovala kontakt Mirana Blatnika, direktorja podjetja Xan-max, sicer moža predstojnice infekcijskega oddelka v Splošni bolnišnici Celje. Zavod za blagovne rezerve je pozneje s tem podjetjem sklenil pogodbo, vredno skoraj deset milijonov evrov, ki so jo pozneje stornirali.
V intervjuju je dejala, da to ni bil edini mail, ki ga je poslala, ampak jih je kar nekaj: »Pravzaprav sem vse, kar je kdo meni poslal. Jaz sem se čutila dolžno, da pošiljam naprej. Da pomagam, kar lahko. Za to konkretno podjetje, ki je bilo omenjeno, nisem niti vedela, katero je. Jaz tega gospoda ne poznam, ampak moji sodelavci iz Celja so me rotili, da jim pomagam…«
Kot smo še zvedeli, naj bi bila Bačovnikova doma vse do zadnjega tedna v maju, medtem pa naj bi prišla nekajkrat v službo v času prvomajskih praznikih, ko naj bi med drugim nadomeščala svojega šefa Deana Sinožića, predstojnika oddelka za angiologijo, endokrinologijo in revmatologijo, ki je bil odsoten zaradi smrti v družini.
Kot smo še zvedeli, naj bi bila Bačovnikova doma vse do zadnjega tedna v maju, medtem pa naj bi prišla nekajkrat v službo v času prvomajskih praznikih, ko naj bi med drugim nadomeščala svojega šefa Deana Sinožića, predstojnika oddelka za angiologijo, endokrinologijo in revmatologijo, ki je bil odsoten zaradi smrti v družini.
Ta naj bi ji tudi odobril, da je med epidemijo ostala doma, saj bi bilo, kot smo slišali, v primeru, če bi se okužila, v nevarnosti vodstvo države. Bačovnikova naj bi bila tudi edina, ki je bila lahko vseskozi doma, medtem ko naj bi njene kolegice s predšolskimi oziroma šolskimi otroci nekaj časa delale, nekaj časa pa doma skrbele za otroke.
»Ne vodstvo Splošne bolnišnice Celje ne vodstvo Oddelka za angiologijo, endokrinologijo in revmatologijo, ki je matični oddelek Urške Bačovnik Janša, dr. med., ki opravlja specializacijo iz interne medicine, ni prejelo nobenega klica predsednika Vlade RS Janeza Janše,« so nam odgovorili iz Splošne bolnišnice Celje.
»V Splošni bolnišnici Celje smo v skladu z zakonodajo vsem zaposlenim, ki so podali prošnjo, da v času epidemije ostanejo doma zaradi višje sile, to je varstva otrok ali odsotnosti javnega prevoza, ugodili in jim omogočili, da so ostali doma. V mesecu marcu je zaradi potrebe varstva otrok to pravico uveljavljalo 21 delavcev, v mesecu aprilu 38 delavcev, v mesecu maju pa 39 delavcev.«
Dodali so še, da gospa Urška Bačovnik Janša, dr. med., ni opravljala dela od doma.