Na TV Slovenija so se pred letošnjimi državnozborskimi volitvami očitno odločili, da bodo v imenu ščitenja vladajočih politikov kršili celo ustavno zagotovljeno svobodo tiska. Preteklo nedeljo zvečer bi moral biti pred oddajo Dnevnik predvajan oglas za aktualno številko našega tednika Reporter. Vendar ni bil, ker so predvajanje na TVS zavrnili. Njihovo utemeljitev bomo navedli, a najprej glede oglasa. Besedilo je bilo: »Revija Reporter v novi številki razkriva alarmantne podatke o podvojitvi čakalnih dob v zdravstvu«.
Na naslovnici tednika, ki je prikazana v oglasu, je ob objavljeni fotografiji premierja Mira Cerarja in ministrice za zdravje Milojke Kolar Celarc objavljeno vprašanje »Koliko mrtvih jima leži na duši?«. Pod fotografijo pa smo zapisali, da se je število bolnikov, ki na zdravljenje čakajo nedopustno dolgo, v zadnjih dveh letih zvišalo kar za dvakrat- na 58 tisoč. Iz analiz po svetu izhaja, da je za določen delež bolnikov, ki na zdravljenje čakajo nedopustno dolgo, to usodno. Pri Reporterju torej nismo zapisali ničesar neresničnega.
Zoper zavrnitev oglasa (že večkratno!) so pri Združenju novinarjev in publicistov objavili protestno izjavo, na katero se je zdaj po poročanju Slovenske tiskovne agencije odzvala TV Slovenija. Njihovo pojasnilo je škandalozno. Na TVS trdijo, da bi z objavo oglasa »posegli v osebno integriteto obeh akterjev«. Po njihovem je vsebina »žaljiva za akterja, ki sta na naslovnici in katerih imeni je mogoče jasno razbrati ter ju prepoznati s fotografije. Z oglasom je ranjeno njuno dostojanstvo, prav tako gre pri oglasu za očitno diskreditacijo akterjev«.
Na TVS se torej vedejo, kot da živimo v Severni Koreji! Upravičeno novinarsko kritikov vodilnih politikov (premier Cerar in ministrica Celarčeva sta na svojih funkcijah najbolj odgovorna za stanje v zdravstvu) razumejo, kot da jima je s tem ranjeno dostojanstvo in poseženo v njuno osebno integriteto!? Vsebina je po njihovem žaljiva, pri čemer niso razložili, kaj konkretno je žaljivo in kaj v oglasu ni res.
Na ta način očitno nadaljujejo s tradicijo nekdanje komisije CK ZKS »za ideološko vzgojno delo«, ki je skrbela za »ustrezno« informiranje javnosti o liku in delu vrhovnih komunističnih politikov. Na medije še vedno gledajo kot na politično propagando za vladajoče. Seveda, če so na oblasti »ta pravi«, če pa niso, potem je medijska kritika dobrodošla. TV Slovenija se s tovrstno nezaslišano cenzuro postavlja ob bok severnokorejski televiziji, katere glavni namen je čaščenje njihovega diktatorja Kim Džong Una.