Turistična eksotika slovenskih zobozdravnikov
9. apr. 2011 11:55 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
Slovenski zobozdravniki bi se lahko septembra letos z izgovorom, da gredo na kongres, kar šestnajst dni potepali in »vrtali« po zgodovini Mehike.
Slovenski zobozdravniki bi se lahko septembra letos z izgovorom, da gredo na kongres, kar šestnajst dni potepali in »vrtali« po zgodovini Mehike.
Kako je, kadar ni poskrbljeno za ustrezne zobozdravstvene storitve zaradi odsotnosti zobozdravnika, vedo najbolje povedati vsi tisti, ki se nenadoma otepajo hudih zobozdravstvenih težav. Ker je teh pacientov zelo veliko, so temu ustrezno dolge tudi čakalne dobe; v primeru zobne protetike lahko trajajo celo od dvanajst do osemnajst mesecev. Seveda število pacientov še zdaleč ni edini razlog za tako dolgo čakanje, temveč so v ozadju tudi pripravni izgovori zobozdravnikov, ki si želijo po dobro plačanem delu malo počitka in z njim povezanega poštenega zapravljanja. Le kaj je lahko bolj priročno od izgovora, da se moraš zaradi želje po dodatnem izobraževanju nujno udeležiti kongresa zobozdravnikov? Ker gre za obsežno in zahtevno materijo, se seveda ne boš mogel vrniti prav kmalu, temveč šele čez pol meseca. Sicer pa, pacienti naj le čakajo, saj ni brez podlage rek, da je potrpljenje božja mast.Pri pregledovanju reklamne brošurice turistične agencije Interconti smo se lahko prepričali, da je lahko letošnji obisk kongresa zobozdravnikov FDI resnično eksotičen. Gre za kongres v Mehiki, kamor naj bi slovenski zobozdravniki odpotovali 3. septembra letos ter se vrnili šele 18. septembra, ali bi lahko odpotovali 6. septembra in se vrnili 17. septembra. Kongresu naj bi bilo namenjenih le nekaj ur, medtem ko je ves preostali čas posvečen ogledu turističnih znamenitosti v Gvatemali in Mehiki ali pa ogledu stare kolonialne Mehike. Ker nas je zelo zanimalo, kdo je za organizacijo tega izjemno eksotičnega kongresnega turizma, smo povprašali na Zdravniško zbornico Slovenije, od koder so nam sporočili, da niso med organizatorji svetovnega zobozdravniškega kongresa FDI, zato nimajo podatkov o udeležencih. Dobili pa smo informacijo, kdo jim krije stroške udeležbe: »Doslej je Zdravniško zbornico Slovenije na kongresih zastopal en delegat, redko dva. Stroške udeležbe predstavnikov zbornice so krili zbornica in udeleženci sami, sponzorjev ni bilo nikoli.« Po dostopnih informacijah zbornice so si vsi slovenski zobozdravniki, ki so se udeležili preteklih kongresov FDI, povsem sami plačali stroške, o morebitni udeležbi slovenskih predstavnikov na letošnjem kongresu FDI pa na zbornici za zdaj še niso sprejeli odločitve.
Kdo vse naj bi se udeležil kongresa, nam niso znali povedati niti v agenciji Interconti, ki organizira potovanje v Mehiko. Zanimivo je, da nam je direktor agencije Radivoj Andjelković poslal skoraj identično informacijo, kot smo jo prejeli od zdravniške zbornice, in sicer, da si stroške potovanja krijejo posamezniki iz lastnega žepa: »Sponzorjev ni!« Ker smo ga še povprašali, zakaj je agencija poimenovala potovanje kar s kongresom zobozdravnikov FDI, četudi je temu namenjeno le nekaj ur, smo prejeli še malo bolj zanimiv odgovor: »Zaradi tega, ker upamo, da bi na tako potovanje lahko privabili tudi katerega izmed zobozdravnikov, ki bi v lastni režiji med potovanjem zavil tudi na kongres.«
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke