Brezigarjev odgovor objavljamo v celoti:
Pošteni kriminalisti iz ʼNdranghete
Rado Pezdir v nejasni in nepovezani »kolumni« Pošteni kriminalisti iz ʼNdranghete napleta o italijanski kriminalni združbi in v to zgodbo brez vsake osnove potegne mene, ki sem kot državni tožilec odločal v zadevi Farrokh, ter trdi, da bi si »ʼNdrangheta verjetno želela tožilca, kot je Jaka Brezigar, ki je zavrgel del primera Farrokh, vezan na pranje denarja ...«, ter tako insinuira, da sem del te kriminalne združbe.
To tudi ni Pezdirjev prvi neargumentirani in neosnovani napad name. Na prvega mu je odgovorilo Specializirano državno tožilstvo, pa odgovora očitno ni razumel. Pri zapisu Pezdirja ne gre le za blatenje, pač pa tak zapis kaže na njegovo temeljno nerazumevanje postulatov pravne države, kazenskega postopka in problema, o katerem pisari. Čeprav ni jasno, kaj za Pezdirja predstavlja njegov zapis »del primera Farrokh, vezanega na pranje denarja«, pa je vseeno treba pojasniti, da o kaznivem dejanju pranja denarja s sklepom, ki ga Pezdir napada, sploh nisem odločil. Del zadeve, ki se tiče kaznivega dejanja pranja denarja, je še vedno v postopku.
V Pezdirjevih blatenju in žalitvah ni mogoče zaslediti enega samega dokaza ali najmanjšega argumenta za to, da je bilo moje delo v zadevi nestrokovno, v nasprotju z dokazi ali z zakonom. Torej, brez krivde kriv.
V nasprotju s Pezdirjevim pisarjenjem pa tožilci ne obtožujemo ljudi, ker bi se kakemu Pezdirju to zahotelo, ampak le, če imamo dokaze. Tako pač je v pravni državi. Če to Pezdirju in uredništvu Reporterja ni všeč in če ni posluha za argumente in trezno debato, pa to ni več moj problem.
Jaka Brezigar, Specializirano državno tožilstvo