Osemčlanska misija Evropskega parlamenta se že od srede sestaja s predstavniki nacionalnih oblasti, civilne družbe in medijev. V ospredju pogovorov sta bili predvsem vprašanji neimenovanja evropskih delegiranih tožilcev v Sloveniji in svoboda medijev, zlasti nefinanciranje STA.
Želeli so se sestati tudi s premierjem Janezom Janšo, a do tega srečanja ni prišlo. Prav tako so srečanje odpovedali predstavniki ministrstva za kulturo, ker so želeli pogovor snemati "za interne potrebe", ampak so člani delegacije Evropskega parlamenta to zavrnili.
Janša je vendarle veliko pozornosti tej misiji namenil na Twitterju in jo označil za misijo rušenja njegove vlade. Ostro je napadel predvsem in 't Veldovo. S tvitom, v katerem jo je označil za eno izmed "13 od 226 znanih lutk Sorosa v Evropskem parlamentu", pa je močno razburil evropske poslance. Predsednik Evropskega parlamenta David Sassoli ga je pozval, naj preneha napadati evroposlance, nizozemski premier Mark Rutte pa je celo protestiral pri slovenski veleposlanici.
V okviru obiska v Sloveniji so se člani misije v sredo in četrtek že sestali s predstavniki nevladnih organizacij, predstavniki akademske sfere, novinarji in novinarskimi organizacijami, z vrhovno državno tožilko in nekdanjo predsednico društva tožilcev Slovenije, s pooblaščenko za varstvo podatkov, z uradniki ministrstva za pravosodje ter s predsedniki ustavnega sodišča, računskega sodišča in protikorupcijske komisije. Danes pa se bodo sestali še z varuhom človekovih pravic, s predsednikoma DZ in državnega sveta ter več poslanci.