Nova predsednica republike Nataša Pirc Musar Svet24.si

Tudi Nataša Pirc Musar podpira Pahorja

Annalena Baerbock Svet24.si

Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

občina-ruše, urška-repolusk Necenzurirano

Policija preiskuje, kako je štajerska občina ...

jansa orban fb2 Reporter.si

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

doncic Ekipa24.si

Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

Tudi Brad Pitt je obupal .. Odkrito.si

Koga briga Barbariga?!

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Sodnik Škoberne pravnomočno obsojen jemanja podkupnine in zlorabe položaja

Deli na:
Sodnik Škoberne pravnomočno obsojen jemanja podkupnine in zlorabe položaja

Foto: Arhiv Reporterja

Celjski sodnik Milko Škoberne je pravnomočno obsojen jemanja podkupnine in zlorabe položaja, poroča spletni portal Siol.net. Škoberne je bil na ljubljanskem okrožnem sodišču obsojen na pet let in pol zapora ter plačilo 19.622 evrov kazni, višje sodišče pa je kazen znižalo za šest mesecev.

Škobernetov odvetnik Tomaž Bromše se na klice ne odziva, na pristojnem sodišču pa na zadev ne komentirajo, dokler ne dobijo povratnice o vročeni pošti strankam v postopku.

Tožilka Blanka Žgajnar je za portal pojasnila, da so s sodbo zelo zadovoljni, ne glede na to, da višje sodišče ni ugodilo pritožbi tožilstva glede višine kazni. Žgajnarjeva je sicer za Škoberneta predlagala najvišjo zagroženo kazen, osem let zapora, 50.000 evrov kazni in odvzem podkupnine.

Tožilstvo je Škobernetu očitalo, da je kot sodnik v zameno za podkupnino odpravil pripor in mednarodno tiralico za Esada Čehajića, osumljenca kaznivih dejanj zlorabe prostitucije in goljufij. Škoberne, Esad Ramić in Marjan Salobir naj bi od Čehajića prejeli 9000 evrov, nato pa zahtevali še 50.000 evrov. Čehajić se je temu uprl in vse tri prijavil, policisti pa so nato izvedli navidezno predajo podkupnine. Ramič in Salobir tik pred koncem sojenja dejanji priznala, Škoberne pa je ves čas postopka zanikal očitana dejanja.

Po poročanju portala gre za prvega sodnika v zgodovini Slovenije, ki je pravnomočno obsojen. Zdaj, ko je sodba pravnomočna, bo moralo sodišče sodbo poslati sodnemu svetu, ki je dolžan o tem obvestiti državni zbor. Ta ga lahko razreši s funkcije sodnika, na sodniško funkcijo pa ne bo mogel več kandidirati. Škoberne sicer lahko izkoristi še ostala pravna sredstva, denimo vložitev zahtevo za varstvo zakonitosti na vrhovno sodišče.