Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Slovo od nekdanjega udbovca Staneta Dovgana na ljubljanskih Žalah, prišel tudi razvpiti Janez Zemljarič


Na ljubljanskem pokopališče Žale poteka žalna slovesnost ob smrti nekdanjega visokega slovenskega udbovca Staneta Dovgana, ki ga bodo popoldne pokopali v njegovi rojstni vasi Šembije pri Ilirski Bistrici.

B60K7821.JPG
Primož Lavre
Na žalni slovesnosti za Dovganom je bil tudi Janez Zemljarič. Kdo vse se je še udeležil, pa bomo objavili v ponedeljkovi tiskani izdaji revije Reporter

Igor Kršinar
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

»Zapustil nas je Stane Dovgan. Od njega se bomo poslovili v torek, 7. januarja ob 9. uri na Žalah,« je v osmrtnici zapisala Zveza borcev za vrednote NOB Ljubljana.

V osmrtnici, ki jo je objavila njegova družina, pa so zapisali, da ga bodo nato pospremili v njegov rodni kraj Šembije, kjer se bodo od njega poslovili ob 13. uri. Pod osmrtnico so podpisani žalujoči: partnerka Megi, Bojana z Igorjem, Mojca z Markom, vnuki Matija z Matejo, Jernej, Neo in mama Ljubi.

B60K7799.JPG
Primož Lavre
Staneta Dovgana bodo popoldne pokopali v njegovi rojstni vasi Šembije pri Ilirski Bistrici

Stane Dovgan je slovenski javnosti dokaj neznana oseba, v preteklosti pa je opravljal zelo visoke funkcije. V prejšnjem režimu je bil načelnik ljubljanskega centra SDV, med drugim je sodeloval pri udbovski ugrabitvi srbskega oporečnika Bate Todorovića in bombnih atentatih na avstrijskem Koroškem, o čemer podrobneje v svojih knjigah piše Igor Omerza.

Nato je bil vodja slovenskega protokola, nazadnje pa direktor slovenskega Genexa. Po osamosvojitvi je bil podobno kot večina nekdanjih visokih udbovcev podjetnik. Zadnja leta ga videvali na pogrebih svojih prijateljev, kamor je hodil v družbi z Janezom Zemljaričem (nekdanjim načelnikom slovenske SDV), Milanu Kučanom (nekdanjim predsednikom partije in države) in Janezom Kocjančičem (nekdanjim predsednikom naslednice partije).

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Na žalni slovesnosti za Dovganom je bil tudi Janez Zemljarič. Kdo vse se je še udeležil, pa bomo objavili v ponedeljkovi tiskani izdaji revije Reporter.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.