Annalena Baerbock Svet24.si

Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

ženska Svet24.si

Iskrenost do samega sebe je najboljša ...

občina-ruše, urška-repolusk Necenzurirano

Policija preiskuje, kako je štajerska občina ...

jansa orban fb2 Reporter.si

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

slovenija hokej iihf Ekipa24.si

Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

Tudi Brad Pitt je obupal .. Odkrito.si

Koga briga Barbariga?!

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Slovenski utrip: SDS krepko pred ostalimi strankami

Deli na:
Slovenski utrip: SDS krepko pred ostalimi strankami

Če bi bile parlamentarne volitve v nedeljo, bi največ glasov dobila stranka SDS, in sicer 19,8 odstotka, kažejo rezultati raziskave Slovenski utrip. Sledijo stranka Pozitivna Slovenija z nekaj več kot 12 odstotki, SD z 9,6 odstotka, SLS s 5,8 odstotka ter NSi s 5,3 odstotka.

Raziskava je dostopna na tej povezavi

Glede na rezultate ankete bi Državljanska lista Gregorja Viranta prejela nekaj več kot tri odstotke glasov, DeSUS 1,8 odstotka, SNS 1,5 odstotka, LDS 1,1 odstotka, Zares pa manj kot odstotek. Da ne bi volili nobene od strank, je odgovorilo 17,5 odstotka vprašanih, 9,3 odstotka jih ne bi šlo na volitve, nekaj več kot 11 odstotkov pa je bilo pri tem vprašanju neopredeljenih. Rezultati raziskave so pokazali tudi, da so stranki SDS bolj naklonjeni starejši, stranki Pozitivna Slovenija pa mlajši. Slednja ima več podpore v mestih, SDS pa na podeželju.

Z izvolitvijo Janeza Janše za mandatarja nove slovenske vlade je zadovoljnih 27 odstotkov vprašanih, delno zadovoljnih 27 odstotkov, 40 odstotkov pa je nezadovoljnih. Neopredeljenih je šest odstotkov. S predlagano ministrsko ekipo je zadovoljnih 19 odstotkov anketirancev, 41 odstotkov jih je delno zadovoljnih, 25 odstotkov pa nezadovoljnih.

Rezultati ankete so pokazali tudi, da 71,5 odstotka vprašanih podpira zmanjšanje števila ministrstev, ki izhaja iz novega zakona o vladi. 17,9 odstotka anketirancev tega ne podpira, 10,6 odstotka pa je neopredeljenih.

Anketo je med 6. in 10. februarjem 2012 izvedla Fakulteta za uporabne družbene študije v Novi Gorici. S telefonskim anketiranjem so zajeli 908 polnoletnih prebivalcev Slovenije.