75 odstotkov državljanov EU meni, da so cepiva proti kovidu-19 edini način za končanje epidemije, v Sloveniji jih tako meni 58 odstotkov. Da se bodo cepili, je odgovorilo 69 odstotkov državljanov EU, od tega v Sloveniji le 49 odstotkov. Zgolj četrtina jih je odgovorila, da prednosti cepiva prevladajo nad tveganji, kar 71 odstotkov pa, da bi cepiva lahko imela dolgoročne posledice. Med članicami EU je Slovenija dosegla tudi najnižji delež tistih, ki menijo, da je cepljenje zaradi koronavirusa državljanska dolžnost, prav tako je v vrhu narodov, ki nasprotujejo obveznemu cepljenju.
Nedavni se je več kot dvesto protestnikov iz vse Slovenije zbralo v podporo ravnatelju osnovne šole v Preboldu Petru Žureju, ki je zavrnil upoštevanje pogojev PCT in na ministrstvo za izobraževanja naslovil vprašanje, ali je virusi sploh povzročajo bolezen. Županja občine Semič Polona Kambič, ki jo je na volitvah podprla SLS, pa je javno izjavila, da svojih občanov ne bo pozvala k cepljenju, ker da cepiva niso preizkušena, zato sploh ne gre za cepiva, ampak za terapijo in da namesto cepiva v resnici prejmemo placebo.
Vse več skupin, ne le na facebooku, odkrito nasprotuje cepljenju, nekatere celo ne verjamejo v obstoj novega koronavirusa in razpredajo o »plandemiji«, nekakšni svetovni zaroti zoper človeštvo in gospodarstvo. Zato se utemeljeno postavlja vprašanje, ali bo na naslednjih volitvah nastopila stranka proticepilcev in kovidnih skeptikov ter koliko je lahko uspešna glede na močno javno nasprotovanje cepljenju v Sloveniji.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24