Prepričana sem, da nobeno moje ravnanje ni bilo nezakonito, je v pisni izjavi poudarila vodja kabineta predsednika vlade Simona Dimic. Zaradi objektivne informiranosti javnosti pa meni, da je prav, da to preverijo pristojni organi. Do odločitve protikorupcijske komisije, ki preučuje njeno ravnanje, pa ne bo več dajala izjav za javnost.
Komisiji za preprečevanje korupcije in morebitnim drugim organom pa bo Dimičeva, kot napoveduje, "predložila vso dokumentacijo in podala vse informacije, ko in če bodo to od mene zahtevali".Sporna naj bi bila obnova hiše Simone Dimic v Murglah, za kar je Nova Ljubljanska banka vodji Pahorjevega kabineta odobrila posojilo v vrednosti 350.000 evrov. Ker gradbišče ni bilo označeno, so se že pred časom v medijih pojavila vprašanja, zakaj je gradbeno podjetje, ki vodi obnovo, skrivnost.
V ponedeljek pa je TV Slovenija poročala, da naj bi hišo Dimičeve obnavljali Vegradovi delavci z materialom, ki naj bi bil namenjen za gradnjo Celovških dvorov. Dimičeva je sicer že večkrat zavrnila, da bi obnovo opravil Vegrad. V torek je medijem poslala faksimile pogodbe o izvedbi obnovitvenih de, ki jo je s podjetjem Keras sklenil njen partner Roman Horvat. V pogodbi ni navedena vrednost del.
Iz Komisije za preprečevanje korupcije pa so v torek sporočili, da so na lastno pobudo in na podlagi podatkov, pridobljenih od oseb, ki ne želijo razkriti svoje identitete, začeli več postopkov preučitve domnevnih nepravilnosti v povezavi z Dimičevo.
Simono Dimic so kot tesno sodelavko Boruta Pahorja še iz časov, ko je bil ta predsednik DZ, povezovali z več domnevnimi aferami. Dimičeva naj bi zaradi bližine premieru Pahorju imela velik neformalni vpliv v vladnih krogih. Tovrstno vlogo pri kadrovanju so ji že v začetku leta 2009 pripisali v SDS, kjer so Dimičevi očitali posredovanje pri vodstvu Soda glede prestavitve seje nadzornikov pozavarovalnice Sava.
Mediji so špekulirali tudi o njeni vlogi pri poslovnih odločitvah, zlasti pa povezave z agencijo Escape, ki jo vodi njen partner Roman Horvat. Agencija Escape je bila na razpisu izbrana za dobavitelja letalskih kart za potovanja članov premierovega kabineta. Prav po tej zaslugi naj bi se prihodki agencije v nekaj letih strmo povečali, od 75.000 evrov leta 2006 na 2,2 milijona evrov leta 2009.
Nazadnje je protikorupcijska komisija junija letos ugotovila korupcijo pri oddaji javnega naročila, ko je Dars na razpisu za izvedbo sistema nadzora in vodenja prometa na avtocestnem odseku Pesnica - Slivnica izbral ponudbo podjetja Tomaža Kastelica, strica Simone Dimic, čeprav ponudba ni izpolnjevala vseh razpisnih zahtev.