Grims je bil na nedeljskih volitvah ponovno izvoljen za poslanca v kranjski volilni enoti. SDS je celo povečala število poslancev v DZ, a veseliti se ne more, saj je kljub temu prepričljivo izgubila volitve proti Robertu Golobu in Gibanju Svoboda.
»Tokratna izvolitev v državni zbor mi je še bolj dragocena, saj so v okraju proti meni kandidirali tudi šef gasilcev, poslanec; na desni župan Čebulj in minister Tonin. Zato je uspeh toliko večji in res vsem velika ter iskrena hvala za vaš glas,« se je zahvalil volivcem.
Grims je na letošnjih volitvah dobil celo več glasov (4872) kot leta 2018 (4405), a ga je ob višji volilni udeležbi podprl nižji delež volivcev – pred štirimi leti je zbral 30,70 % glasov, letos pa 25,76 %.
V Ljubljani je včeraj zasedal izvršni odbor stranke SDS, na katerem so razpravljali o nedeljskem porazu na volitvah. Janez Janša pričakovano ostaja šef stranke, v kateri njegov položaj niti slučajno ni ogrožen.
Vprašanja o Janševem odstopu postavljajo novinarji, nikakor pa si jih, vsaj preveč glasno ne, ne upajo zastavljati v SDS, kaj šele, da bi se pojavila uradne pobude za menjavo. Pop TV sicer poroča, da je bila na sestanku izvršnega odbora na mizi tudi ta opcija, kar pa v SDS zanikajo.
Če bi spomladi 2020 na izvršnem odboru stranke poslušali Grimsa in šli na predčasne volitve, bi bilo vse drugače, je prepričan poslanec.
»Morate vedeti, da sem bil edini v SDS, ki sem uradno predlagal, da bi šli po zmagi v prvem valu korone, še pred poletjem 2020 na predčasne volitve. Nihče (!!) me takrat ni podprl. Časa za nov obraz ne bi bilo in desni bi imeli ustavno večino,« je tvitnil Grims.
Janša je po porazu v nedeljo dejal, da se je SDS pred dvema letoma po Šarčevem odstopu žrtvovala in sestavila koalicijo, ki je zavladal v času epidemije.