Golob objavil račun iz hotela na Ugljanu (FOTO)
Premier Robert Golob je na družbenih omrežjih objavil račun in potrdilo o plačilu dopustovanja v hotelu Stari dvor na Ugljanu.
Komisija za preprečevanje Korupcije (KPK) je zoper Goloba prejela prijavo zaradi njegovega dopustovanja na hrvaškem Ugljanu avgusta lani in v zvezi s tem uvedla predhodni preizkus.
Golobu so mediji očitali, da je skupaj s soprogo Tino Gaber dopustoval v hotelu, ki je v lasti Pavla Piškurja, očeta podjetnika in na Slovenskih železnicah zaposlenega Mihe Piškurja.
Slednji je prek svojega podjetja DC Limited v času Golobove vlade od Darsa prejel dobrih 47.000 evrov, od Gen-i Sonce pa v zadnjih sedmih mesecih slabih 100.000 evrov.
V Tarči so prejšnji teden poročali, da naj bi poleg Goloba v hotelu dopustovala še Andrej Ribič in Anton Krkovič, tako kot premierja naj bi tudi njiju povabil Miha Piškur.
Ostanite obveščeni
Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.
Golob pred dnevi za Tarčo ni hotel govoriti o svojem dopustu, je pa vztrajal, da je sam plačal počitnice na Ugljanu. Danes je nato objavil račun za lansko dopustovanje na Ugljanu med 7. avgustom in 12. avgustom. Račun je poravnal sam, pet dni za dve osebi pa ga je stalo 1055 evrov.