Na vprašanje, koliko časa bo trajalo premirju med Golobom in Janšo, Kršinar odgovarja, da vsi poznamo Janšev karakter: »Volk dlako menja, nravi nikoli, zato dvomim, da bo obdobje prijaznega Janše dolgo trajalo.«
Sogovornika pravita, da je Janša bolj konstruktiven kot v času njegove vlade takratna opozicija, vendar je takrat Janša prvi napadel svojega predhodnika Šarca, češ da je njegova vlada pustila prazne kašče, tega Golob zdaj ni storil.
Podobno kot so epidemijo za svoje posle zlorabili izbrani posamezniki, se utegne zgoditi tudi v primeru sanacije območja, prizadetega zaradi poplav. »Ko gre za javni denar, se vedno skušajo priklopiti razna podjetja, tako kot se je dogajalo v času epidemije in bomo najbrž priča tudi v prihodnje,« je opozoril Šurla.
Po njegovem je Golob dobil s tem popravni izpit, saj vlada po enem letu nima kaj pokazati. Zato so pred poplavami krožile govorice, da se pripravlja zamenjava za Goloba. Sogovornika sta spregovorila o tem, o katerih imenih se je govorilo, ali vsi poslanci stojijo za Golobom in koliko so resnične informacije o razkolu v poslanski skupini Gibanja Svoboda.
Pogovarjala sta se tudi o odnosih med prvim predsednikom Milanom Kučanom in premierjem Robertom Golobom, saj njegov vpliv ni usahnil tudi potem, ko je ukinil svoj Forum.
»Kučan zelo ne mara Pahorja. Iz njegovih izjav je razvidno sovraštvo do njega, ker je Pahor leta 2012 premagal njegovega kandidata Danila Türka, nato ni imel vpliva na predsedniško palačo, ki ga po izvolitvi Nataše Pirc Musar spet ima,« pravi Šurla o odnosu dveh bivših predsednikov.
Spregovorila sta tudi o tem, do kod seže Kučanov vpliv v Gibanju Svoboda in kje je Anže Logar. »Platformo sodelovanja po poplavah uresničuje Janša,« pravi Šurla, Kršinar pa se sprašuje, ali bo nastopil na evropskih volitvah, saj bo njegov politični kapital do državnozborskih volitev skopnel.