V Slovenijo se vrača komunistična ikonografija, vse več ekonomistov pa prisega na državni kapitalizem. Na naslovnici revije Reporter objavljamo oranžna komunista – Mateja Lahovnika in Gregorja Golobiča. Kolumnist Rado Pezdir opozarja na nastanek Ljudske republike Slovenije. Veliki antifašistični shod v Ljubljani odpira vprašanje, kateri totalitarizem Slovenijo bolj ogroža: že zdavnaj premagani fašizem ali ostanki komunizma in komunistične miselnosti. Ekonomist Bernard Brščič meni, da smo Slovenci v kulturnem smislu še globoko v socializmu, filozof Branko Senegačnik pa pravi, da sta svarjenje pred fašizmom danes v Sloveniji ali antifašistično rajanje znamenji skupinske psihoze, a tudi zavratno orožje kulturne in politične manipulacije: v politično, medijsko in pedagoško obvladovani državi je mogoče razglasiti za fašista kogarkoli.
Objavljamo intervju s poslancem Radovanom Žerjavom, ki kandidira za predsednika SLS. Žerjav meni, da bi Slovenija v času krize potrebovala zelo homogeno, enotno in stabilno vlado. Po njegovem bi moral biti Janšev način vodenja vlade zgled, kako se vlado dejansko vodi. O ozadju zadnjih napadov ministrice za kulturo in poslancev vladajoče koalicije na RTV Slovenija, smo se pogovarjali z generalnim direktorjem Antonom Guzejem. Voditeljica Piramide in novinarka Erika Žnidaršič pa je posebej za Reporter brez dlake na jeziku spregovorila o slovenskih medijih, o prihodnosti vodenja oddaje in varovanju zasebnosti.
V novi številki revije Reporter med drugim objavljamo tudi dosje gospodarice Bele hiše Michelle Obama, zgodbo o Juriju Humarju - karizmatičnem čudodelniku s Primskovega in karikaturo legendarnega Mikija Mustra.