Močna nevihtna linija je pozno popoldne dosegla severno Slovenijo in se razdelila na dva dela. Prvi se je usmeril proti Savinjski in prešel pas med Celjem in Mariborom. Zahodni del linije pa se je s severne Primorske usmeril nad Notranjsko, osrednjo Slovenijo in se pomaknil proti Dolenjski, Kočevski in Beli krajini.
Na Kredarici je po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) veter dosegel hitrost 164 kilometrov na uro, na Krvavcu 136 kilometrov na uro. Na območju Črnomlja so zabeležili sunek vetra s hitrostjo 106 kilometrov na uro.
V številnih krajih so na terenu intervencijske službe. Močno neurje je po podatkih Uprave RS za zaščito in reševanje med drugim odkrilo več streh stanovanjskih in gospodarskih objektov na območjih občin Celje, Laško, Rogaška Slatina, Slovenske Konjice, Šentjur, Velenje, Vojnik, Šoštanj.
Na več prizadetih območjih, med drugim na območju Celja, Šentjurja, Šoštanja in Velenja, je podrtih tudi nekaj električnih drogov, zaradi česar je motena dobava električne energije.
Kot je razvidno na spletni strani Elektra Ljubljana, je tudi na njihovem območju brez električne energije okoli 21.700 uporabnikov. Prav tako je brez električne energije več tisoč odjemalcev na območju Elektra Maribor. Kot so na Elektro Maribor navedli na spletni strani, uporabnike prosijo za razumevanje in opozarjajo, naj z napravami ravnajo previdno, kot da so pod napetostjo.
Glede na dosedanje informacije je bilo najhuje na Dolenjskem in v Beli krajini, kjer je podrtih ogromno dreves in veliko poškodovanih ostrešij, poškodovan je tudi vrtec v Črnomlju, je v oddaji 24ur zvečer na Pop TV pojasnil poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan. Na tem območju je tudi veliko ljudi brez električne energije.
Evakuiran je bil tudi tabor otrok v Metliki. Po njegovih besedah so bili evakuirani tudi otroci iz kampa v Dovju, ki so jih nastanili v osnovni šoli.
Tudi drugod po Sloveniji je bilo največ težav zaradi odkritih streh in podrtega drevja, vendar gre za morda manjši obseg, in sicer na vzhodu Štajerske, kjer je poškodovanih okrog deset objektov, na Gorenjskem predvsem v Poljanski dolini, na Koroškem v Mežiški dolini. Precej težav zaradi podrtih dreves in odkritih streh pa je neurje povzročilo tudi na zahodu Štajerske v Šoštanju, je še pojasnil Šestan.