V Uradu predsednika republike še vedno ne vedo, da je lahko funkcionar le predsednik republike, vsi drugi zaposleni imajo lahko le status javnih uslužbencev. Kljub temu se še vedno razglašajo za funkcionarje.
V kabinetu predsednika republike dr. Danila Türka so očitno prepričani, da lahko ravnajo kot država v državi. Tako so sprejeli pravilnik o posebnih obveznostih zaposlenih, s katerim so si lahko nato dovolili privilegiran in povsem nezakonit nakup protokolarnih oblačil za šest uslužbenk v višini 5.086 evrov, zdaj si povsem po svoje razlagajo, kdo vse v kabinetu lahko ima status funkcionarja.
V odgovoru na naš članek, v katerem smo opozorili na privilegiran nakup, med izbranimi uslužbenkami pa pogojno omenili šefinjo kabineta Mojco Seliškar Toš, saj so imena izbrank še vedno javna skrivnost, so nas iz kabineta nemudoma podučili, da protokolarnih oblačil niso nikoli povrnili funkcionarjem v uradu, torej tudi ne šefinji kabineta predsednika republike Mojci Seliškar Toš.
Njihov poduk je seveda zavajajoč in tudi napačen, saj šefinja kabineta sploh ne more biti funkcionarka urada, temveč je lahko javna uslužbenka. To je povsem jasno iz stališča komisije za preprečevanje korupcije glede izvrševanja zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, ki je začel veljati 5. junija 2010 in med drugim na novo ureja področje nezdružljivosti.
V njem je povsem jasno zapisano, kdo vse je lahko funkcionar ali funkcionarka. Tako smo lahko ob pregledu naštetih funkcionarjev kaj hitro ugotovili, da je v uradu predsednika republike lahko zaposlen kot funkcionar le predsednik republike dr. Danilo Türk. O stališču komisije za preprečevanje korupcije smo seznanili tudi urad predsednika republike, kamor smo naslovili dodatna vprašanja, saj nas še vedno zanima, kdo vse je lahko zastonj dobil protokolarna oblačila, a so nam poleg zapisa, da so privilegirana protokolarna oblačila dobile zastonj le zaposlene tajnice, ki sprejemajo tudi visoke goste, še enkrat dali vedeti, da se motimo.
Prepričani so namreč, da imajo status funkcionarjev vsi zaposleni v kabinetu, in tako so nas napotili na njihovo spletno stran. Na njej je poleg generalnega sekretarja mag. Uroša Kreka in šefinje kabineta Mojce Seliškar Toš navedenih še šest svetovalcev, in sicer mag. Franc Hočevar, Boštjan Lajovic, Ladislav Lipič, Tatjana Miškova, Franci Perčič in Stojan Tramte.
Kot že zapisano, vsi omenjeni so svetovalci, ki so lahko le javni uslužbenci, saj v primerjavi s funkcionarji niso izvoljeni in kot svetovalci, kar pove že ime, ne morejo odločati. Je preveč, če pričakujemo, da predsednik republike dr. Danilo Türk kot pravni strokovnjak ve, kdo vse je lahko javni uslužbenec in kdo vse je lahko funkcionar?