Policisti kazensko ovadili osumljenca za umor Janka Jamnika
24. dec. 2014 9:57 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) so v torek pozno zvečer kazensko ovadili osumljenca za umor direktorja Kemijskega inštituta Janka Jamnika in ga privedli k preiskovalnemu sodniku. Ta je zoper 59-letnega osumljenca odredil sodno pridržanje, so sporočili z Generalne policijske uprave.
Več informacij bo v današnji izjavi za javnost razkril direktor NPU Darko Majhenič.
Osumljenca za Jamnikov umor je policija pridržala v ponedeljek zjutraj, po neuradnih podatkih gre za nekdanjega uslužbenca inštituta Milka Noviča. Osumljenec je bil lahko v policijskem pridržanju največ 48 ur, nato pa je preiskovalni sodnik zanj odredil sodno pridržanje.
Jamnik je v petek umrl za posledicami strelnih ran, ki jih je dobil po napadu prejšnji torek zvečer na parkirišču v bližini gostinskega lokala na območju ljubljanskega Viča.
Ugotovitve policije kažejo, da je Jamnika storilec ustrelil, ko se je pripeljal na parkirni prostor, vozilo zaklenil in se odpravil proti gostinskemu lokalu. Hudo poškodovanemu so nudili nujno zdravniško pomoč in ga prepeljali ljubljanski klinični center.
Pogreb Jamnika, ki je Kemijski inštitut vodil od leta 2008, je bil v torek, danes pa bo na Kemijskem inštitutu žalna seja.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke