Revija Reporter
Slovenija

Podpis koalicijske pogodbe že nocoj

STA

13. mar. 2013 13:54 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Podpis koalicijske pogodbe potencialnih partneric je predviden že za nocoj, okvirno eno uro po končani seji svet PS, so za STA pojasnili v največji stranki, ki vodi oblikovanje nove vlade. O natančni uri bodo medije obvestili takoj po zaključku seje sveta PS. Podpis bo potekal v DZ. O ministrski ekipi bi utegnil DZ odločati že prihodnjo sredo.

Medtem, ko je bilo že jasno, da se bosta PS v vladi pridružili še stranki SD in DeSUS, je bilo namreč do zdaj odprto vprašanje sodelovanja DL. Ta stranka bo o vstopu v vlado na seji sveta odločala danes popoldne in bo, če se bo za vstop odločila, sopodpisnica koalicijske pogodbe.

Predsednik DL Gregor Virant je od mandatarke Alenke Bratušek prejel odgovor na njegovo pismo z zahtevami DL za vstop v vlado in naj bi bil z odgovorom zadovoljen.

Medtem pa naj ne bi bila še povsem dokončna lista kandidatov za ministre, ki jo mora mandatarka v DZ vložiti do četrtka. A sklepati gre, da so potencialni koalicijski partnerji načeloma usklajeni in bodo imena tekom dne tudi dokončno dorekli.

Zaslišanja kandidatov za ministre bodo na pristojnih odborih potekala predvidoma v ponedeljek in torek. Po tem ima mandatarka možnost, da v roku treh dni predlaga morda kakšno drugo ime za posameznega ministrskega kandidata. Če se bo Bratuškova tej možnosti odpovedala, bo predsednik DZ Janko Veber na kolegiju predsednika DZ predlagal, da poslanci o ministrski ekipi odločajo na izredni seji DZ v sredo, je za STA pojasnil Veber.