Somaševanje bo vodil novomeški škof Andrej Glavan, spominski program bo pripravila Nova slovenska zaveza.
Pred slovesnostjo bo garda Slovenske vojske v imenu predsednika republike Boruta Pahorja k obeležju pred breznom položila venec, slovesnosti pa se bo v njegovem imenu udeležil predsednikov svetovalec za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Boštjan Žekš.
Pri Novi slovenski zavezi so za STA povedali, da bo v okviru spominskega programa po maši spregovorila publicistka Helena Jaklitsch.
Po podatkih Slovenske škofovske konference grobišče pod Krenom simbolno predstavlja številna druga grobišča po vsej Sloveniji, prvo spravno slovesnost pa je tam 8. julija 1990 ob udeležbi več kot 30.000 vernikov vodil tedanji ljubljanski nadškof metropolit Alojzij Šuštar.
Namen srečanja je molitev za pokojne, spravo in odpuščanje med slovenskim narodom, v Rog pa že skoraj tri desetletja tradicionalno prihajajo svojci pobitih vojnih ujetnikov, ki so jih zavezniške angleške sile leta 1945 vrnile iz avstrijske Koroške.
Od ustanovitve novih slovenskih škofij leta 2006 grobišče leži na območju novomeške škofije, pred tem pa je sodilo v območje ljubljanske. Kapelo v Kočevskem Rogu je leta 2005 skupaj s skupino umetnikov iz Centra Alleti v Rimu umetniško opremil jezuit Marko Ivan Rupnik.
Po podatkih Nove slovenske zaveze obletne maše pod Krenom ob osamosvojitveni vojni leta 1991 niso uspeli pripraviti, od leta 1992 pa jo pripravljajo neprekinjeno.
Kot ugotavljajo in predvidevajo zgodovinarji, naj bi v Kočevskem rogu na sedmih grobiščih končalo do 30.000 žrtev medvojnih in povojnih zunajsodnih pobojev, največ, 15.000 do 20.000, pa v breznu pod Krenom.
Po grobih ocenah nekaterih vidnejših obiskovalcev obletne maše se te prireditve zadnja leta v povprečju udeležuje do 2000 ljudi.