Revija Reporter
Slovenija

Osramočeni Dejan Karba in lažnivi Mitja Kunstelj

2. okt. 2011 8:59 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Mitja Kunstelj, pisec zloglasnega bloga pod imenom Mikestone, je orodje v rokah svoje lastne opojne maščevalnosti in tistih, ki z njim politikantsko upravljajo na daljavo. Dan za dnem piše laži in izmišljotine, na policijo si pa ne upa, da bi podal dokaze. Tudi novinarski abonent na afero patria Dejan Karba zna svoje zgodbe o grozljivih dogodkih prodajati medijem in javnosti, policiji pa si tega uradno ne upa prijaviti. Karba in Kunstelj na policijo ne upata iz preprostega razloga: ker za svoje trditve nimata niti enega samega ubogega argumenta, kaj šele dokaza. Bujna domišljija pa je očitno premalo.

Pomočnik direktorja uprave kriminalistične policije Marjan Fank je v intervjuju v Objektivu  priloge Dnevnika v resnici več kot demantiral tako Kunstlja kot tudi Karbo oziroma njune trditve postavil v zelo čudno luč!  Fank je odgovarjal na vprašanje, ali policija preiskuje Karbove navedbe o grožnjah in pritiskih, ki jih je bil deležen, med njimi tudi navedbo, da naj bi Darko Njavro pritiskal nanj. Fank je dejal, da policija ne preiskuje pritiskov, če ti ne izpolnjujejo znakov kaznivega dejanja. ”Po mojih podatkih policija uradne prijave s strani novinarja ni prejela.” Zato, pravi Fank, navedb novinarja ne smejo komentirati, saj jih – dokler policija nima zakonske podlage – ne smejo preiskovati.

Zdaj pa poglejmo, kaj je v intervjuju za Mladino o tem rekel Dejan Karba. V enem primeru naj bi govoril s kriminalisti o znamenitem primeru srebrne alfa romeo brere, ki ga je pobrala na Bavarskem dvoru, v avtu pa je Karba videl vse polno mikrofonov, tako vožnja kot tudi vprašanja tako imenovanega taksista pa so bili več kot nenavadni. Pravzaprav je Karba za Mladino opisal pravo grozljivko in še nekatere druge primere, ko naj bi bil deležen zastraševanja in groženj. Vsak normalen človek, četudi ne bi bil novinar, bi kaj takšnega takoj uradno prijavil policiji. Če tega ne stori, sta samo dve možnosti: prvič, da si je vse skupaj izmislil in drugič, da ima kakšne specifične psihološke težave. Je pa še tretja zelo verjetna možnost – da nekdo iz sebe na tak način skuša narediti žrtev in si dvigniti popularnost. Karba nam je skušal povedati, da je deležen hudih pritiskov in groženj samo zato, ker je pošten in odkritosrčen novinar. Karba med takšne tudi sodi, saj je sam povedal, da pred vsakim pisanjem novinarskega teksta moli. Karba je pač teolog po izobrazbi. Njegove zgodbe o patrii pa so se tudi že izkazale za neresnične. In ko je bilo Delo na prvi stopnji zaradi njegovih člankov že obsojeno, se je v Mladini hitro pojavil intervju o tem, kaj vse grozovitega se mu dogaja samo zato, ker piše o patrii.

Mitja Kunstelj, morisovec, umišljeni veliki agent  in specialec ima še večje težave. Že dalj časa ima težave z drogo, težave s tujo lastnino in podobnimi kriminalnimi zgodbami. Zdaj si je s pisanjem bloga nakopal še veliko hujše težave, če sodimo po vsebini pisanja in po informacijah, da se pripravlja vrsta kazenskih ovadb in tožb proti njemu. Kunstlja to seveda posebej ne bo presenetilo, ker je obiskov policije in kriminalistov ter hišnih in osebnih preiskav v zadnjih letih že hudo navajen, od znotraj pa pozna tudi zapor. A zdaj bo po naših podatkih šlo malo bolj zares in Kunstelj bo svojo kariero nadaljeval tam, kjer jo je prek kratkim šele malo zaključil. Kunstelj je med drugim tisti, ki je v hudo zaskrbljenost spravil celo informacijsko pooblaščenko Natašo Pirc Musar, ki je neko Kunstljevo pisanje vzela zelo zares in od policije zahtevala, da preveri navedbe, da naj bi bile v Ljubljani in širše številne ilegalne bazne postaje, ki omogočajo prisluškovanja. Pred dnevi pa je na TVS potožila, da policija ni storila ničesar, a jo je demantiral Drago Menegalija, predstavnik policije za odnose z javnostmi, ki je dejal, da je policija Kunstljeve navedbe in njene sume preiskala in ni ugotovila, da bi se kjerkoli nahajale ilegalne bazne postaje.

Kunstelj pa je v svojih prisluškovalnih blodnjah šel še veliko dlje: Janeza Janšo je obtožil, da je tako rekoč naročnik prisluškovanja Lojzetu Peterletu in bivšemu članu SDS Ivu Hvalici. Še huje, prisluškovali naj bi se celo umirajočemu predsedniku države dr. Janezu Drnovšku na njegovem domu na Zaplani. Peterle sicer nikogar ni obtožil, a v teh pregretih političnih časih mu je prišlo zelo prav, da je lahko izjavil, da je prepričan, da so mu prisluškovali, ni pa povedal, kaj ga navaja na to prepričanje. Hvalici pa je ta Kunstljeva izmišljotina tudi prišla prav, da je lahko obtožil Janeza Janšo, s katerim se je pred leti pač razšel, a kot kaže ne ravno gentlemansko. A Ivo Hvalica ima ”dokaz”, da mu je Janša res dal prisluškovati: Janša namreč Kunstljevih trditev ni nikdar demantiral, pravi Hvalica, ki je tako spet dobil svojo medijsko priložnost, da malo pljuva po Janši. Hvalici v informacijo: najmanj 50 ljudi Kunstljevih bolestnih navedb v zvezi z njimi ni javno demantiralo. Kaj pa, če je vse res?

A najbolj zanimivo je, kaj v intervjuju Objektivu o vsem tem pravi Marjan Fank, pomočnik direktorja uprave kriminalistične policije. Ferk pravi, da je policija nekatere navedbe, ki jih je na svojem blogu zapisal Kunstelj obravnavala že pred leti in o rezultatih obvestila tožilstvo. Zaradi Kunstljevih novih navedb, ali konkretizacije starih, pa so ga znova povabili na pogovor na policijo.

”V začetki fazi se je na razgovor zglasil, njegove navedbe pa so bile v veliki meri le splošne narave, nič konkretnega. Zato smo ga kasneje še nekajkrat pozvali na razgovor, a se ni več odzval,” je povedal Fank.

Verjetno zato ne, ker nima časa in mora pisati svoje bolestne bloge. Pa tudi nekaj drugih težav ima – recimo, ne more najti založnika, ki bi te njegove blodnje pod naslovom Patriotske igre izdal, pa čeprav je Kunstelj od posameznikov že pobiral okrog 25 evrov in že od maja na svojem blogu tolaži naročnike in plačnike, da bo knjiga zdaj-zdaj.

Sicer pa tam, kamor odhaja, ne potrebuje denarja – bo na plečih davkoplačevalcev.