Po njegovem je realno do konca mandata pričakovati sprejetje plačne reforme, pokojninske reforme, sprememb v zdravstveni zakonodaji, medtem ko bo za davčno reformo, ki se mu zdi prav tako pomembna, verjetno zmanjkalo časa.
Sam se zavzema za razbremenitev dela, progresivno obdavčitev nepremičnin, še vedno tudi nasprotuje vsesplošnemu »štempljanju«: »Evropska unija je znana po intenzivni regulaciji, v Sloveniji pa gremo radi še korak dlje. Če karikiram, moramo imeti celo zapisano, da se hodi ven čez vrata.«
»Delavci danes potrebujejo drugačen boj kot pred sto leti. Socialna demokracija se mora boriti za ljudi, ki živijo od svojega dela, da imajo na koncu več v žepu, da preživijo, da morajo imeti dostojne pokojnine,« pravi o obdavčenju dela.
Kakšen nepremičninski davek bi sprejel? »Osnovna stanovanja, v katerih ljudje živijo, bi seveda pustil na ravni nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, vsako naslednje stanovanje, ki ga nekdo ima, pa bi progresivno obdavčil.«
»Glede Litijske bom iskreno povedal, da si nič nisem oddahnil in da v meni ni nobenega veselja, prej sram, da je do tako speljanega nakupa sploh prišlo.«
Pojasnil je tudi svojo izjavo v zvezi z nakupom Mercatorja, saj se zavzema, da bi država v njem imela kontrolni delež. Pogovarjali pa smo se tudi o njegovih srečanjih z Milanom Kučanom in Aleksandrom Čeferinom. »Zdaj malo za šalo, malo zares, Luka Mesec počasi postaja socialdemokrat.«
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24