Kot je znano, Janša zahteva 901.119 evrov odškodnine zaradi sodbe v zadevi Patria, zaradi katere je bil 176 dni v zaporu, nato pa je sodbo razveljavilo ustavno sodišče, na kar je zadeva zastarala. Poleg države so med toženimi nekdanja državna tožilka Branka Zobec Hrastar, ki je obtožni predlog vložila, okrajna sodnica Barbara Klajnšek, ki je prvaka SDS obsodila, višji sodnik Milan Štrukelj, ki je predsedoval senatu višjega sodišča, ki je potrdilo sodbo, ter vrhovna sodnika Vesno Žalik in Branka Maslešo, prva je bila poročevalka v senatu vrhovnega sodišča, ki je zavrnil zahtevo po reviziji sodnega postopka, drugi pa mu je predsedoval.
Kot je znano, Janša zahteva 901.119 evrov odškodnine zaradi sodbe v zadevi Patria, zaradi katere je bil 176 dni v zaporu, nato pa je sodbo razveljavilo ustavno sodišče, na kar je zadeva zastarala
Po oceni prvaka SDS so toženi sodniki škodo povzročili namenoma. S tistimi, ki naj bi razsojali v njegovi odškodninski tožbi, pa so prijatelji. Zaposleni so v isti stavbi, kjer se dnevno srečujejo, pogovarjajo in družijo v jedilnici ljubljanske sodne palače. Ta okoliščina je bila že večkrat pripoznana kot dejstvo, ki utemeljuje prenos pristojnosti zaradi varovanja videza nepristranskosti.
Državno odvetništvo je Janši ponudilo 52.800 evrov odškodnine, vendar prvak SDS zahteva precej višji znesek. Podobno državo za 600 tisoč evrov odškodnine toži tudi soobsojeni Tone Krkovič, ki je za preživetih 294 dni v zaporu že prejel slabih 40 tisoč evrov. Podjetnik Ivan Črnkovič, prav tako soobsojeni v zadevi Patria, pa se je z državnim odvetništvom pogodil za 51.513 evrov odškodnine in je tako skupaj z obrestmi in stroški za 184 dni neupravičenega zapora prejel okoli 63 tisoč evrov odškodnine.