Rosvita Pesek in Tomaž Bratož naj bi politično pristransko vodila Odmeve, je mnenje gledalcev TV Slovenija predstavila Miša Molk, varuhinja pravic gledalcev in poslušalcev programov Radiotelevizije Slovenija. Ta je v drugem letu svojega delovanja prejela 345 odzivov občinstva, kar je 41 pritožb manj kot leto poprej. Večina pritožb se nanaša na televizijski program, in sicer na dnevno-informativne vsebine, pri čemer je kritikam najbolj izpostavljena oddaja Odmevi.
Glede oddaje Odmevi se pritožbe nanašajo predvsem na politično pristransko vodenje oddaje Odmevi s strani Rosvite Pesek in Tomaža Bratoža, pri katerem pa se pojavljajo tudi druge pripombe o neprofesionalnosti, dolgoveznih vprašanjih in nezadovoljivi pripravljenosti na obravnavane teme, je zapisala varuhinja v svojem letnem poročilu, ki obsega pritožbe med majem 200 in majem 2010. Voditelj Odmevov Slavko Bobovnik pa prejema pohvale za profesionalno delo s prepričljivo mero objektivne distance v pristopih pri komunikaciji s sogovorniki v studiu ali s terena.Veliko kritik oz. pritožb se je nanašalo tudi na zamujanje Odmevov, kar gledalci povezujejo z oglasnim programom, je na današnji novinarski konferenci, namenjeni predstavitvi poročila, povedala Molkova. Vendar varuhinja opozarja, da so za zamujanje Odmevov krivi predolgi prispevki, predvajani pred Odmevi, ki presegajo zastavljeno minutažo.
Varuhinja tudi ugotavlja, da gledalci pri informativnih oddajah pogrešajo bolj fleksibilno izbiro verodostojnejših gostov, namesto preveč predvidenih predstavnikov političnih opcij, za katere je mogoče že vnaprej sklepati, kakšna bodo njihova stališča.
Gledalci izražajo veliko kritik tudi predvajanja parlamentarnih sej na 2. programu, čeprav hkrati potekajo tudi na 3. programu, zaradi česar nenapovedano odpadejo določene oddaje. Ob tem pa spremembe programov niso ustrezno osvežene niti na teletekstu, pravi Molkova.
Na radijski program se je navezovalo pet odstotkov odzivov poslušalcev, pri čemer pa so izražali več pohval kot kritik. Največkrat se med odzivi pojavljajo pobude za predvajanje več slovenske glasbe in predstavitev slovenskih glasbenih ustvarjalcev različnih zvrsti.
Sicer pa Molkova ugotavlja, se je v drugem letu njenega delovanja odzivnost televizijskih novinarjev in urednikov na njene pripombe bistveno izboljšala, medtem ko z radijskimi kolegi že od samega začetka sodeluje "zelo utvarjalno".
Varuhinja na televiziji pogreša še oddajo o pop-kulturi in drugih glasbenih zvrsteh, ne samo oddajo o narodnozabavni glasbi. Nekaj gledalcev moti še prikazovanje nasilnih prizorov v napovednikih, želijo pa tudi več pozitivnih prispevkov znotraj informativnega programa, predvsem o hvalevrednem delovanju in dosežkih posameznikov v Sloveniji.
Glede Multimedijskega centra RTVS pa so se pritožbe nanašale predvsem na vsebino arhiva, neažurno objavljanje oddaj ter na necenzurirano izražanje nestrpnosti v komentarjih in na blogih uporabnikov.