Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Mineva 143 let od rojstva slovenskega junaka generala Rudolfa Maistra


General Rudolf Maister - Vojanov je v letih 1918 - 1919 s svojo vojsko preprečil, da bi Maribor in štajersko Podravje priključili Nemški Avstriji.

maister-kip_bobo2.jpg
Bobo

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Ob 13. uri bosta ob spomeniku položila venca, so sporočili z ministrstva.

V kulturnem programu bodo nastopili učenci in učenke ljubljanskih osnovnih in srednjih šol.



Popoldne se bo Katičeva kot slavnostna govornica udeležila še prireditve ob obletnici generalovega rojstva v Kamniku. Slovesnost pri Maistrovem spomeniku na Medvedovi ulici se bo začela ob 17. uri s polaganjem vencev. V kulturnem programu bo nastopila zasedba Orkestra Slovenske vojske.

General Rudolf Maister - Vojanov, ki se je rodil 29. marca 1874 v Kamniku, je svoja najpomembnejša dejanja opravil v prelomnih časih razpada Avstro-ogrskega cesarstva. V letih 1918 - 1919 je s svojo vojsko preprečil, da bi Maribor in štajersko Podravje priključili Nemški Avstriji.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.