Revija Reporter
Slovenija

Medijski zakon kot nov akt kulturne hegemonije stranke SD

Ivan Puc

14. jul. 2019 20:00

Deli na:

Medijska ekipa ministrstva za kulturo: podsekretar Branko Jezovšek, generalna direktorica direktorata za medije Tamara Vonta in državna sekretarka Tanja Kerševan Smokvina.

Ministrstvo za kulturo

Sprememba zakona o medijih je v javni razpravi do konca avgusta – v času počitnic. Dotaknili smo se nekaterih vprašanja, saj pri noveli ne gre le za nujne prilagoditve digitalni medijski realnosti.

Kdo so strokovnjaki, ki so v treh mesecih »prečesali« že pripravljeno novelo medijskega zakonika v času odhajanju prejšnjega ministra Dejana Prešička? Kakšen je njihov nazorski profil in zakaj je med njimi vodja ljubljanskega tožilstva in novi ustavni sodnik?

Zakaj je po prepričanju nekdanjega novinarja in poslanca Mira Petka zunaj zdrave pameti sprememba medijskega zakona, ki uvaja za sovražni govor inšpektorja in bi ta spraševal za mnenje strokovna združenja medijev ali novinarjev? Bodo ljudje iz enega medija, ki so v Društvu novinarjev Slovenije, odločali o kolegih v drugem, konkurenčnem mediju?

Ima nasprotnica neoliberalizma v medijski politiki EU državna sekretarka na ministrstvu za kulturo Tanja Kerševan Smokvina tudi neliberalen odnos do medijskega podjetništva?  

Zakaj nekdanja ministrica za kulturo Julijana Bizjak Mlakar meni, da novi zakon vnovič izrinja slovensko glasbo v neslišni nočni čas?

VEČ V TISKANEM REPORTERJU IN TRAFIKI24