Predsednica LDS Katarina Kresal je v spremstvu svojega partnerja Mira Senice plesala valčke v Dunajski državni operi in se fotografirala skupaj z najbogatejšimi in najvplivnejšimi ljudmi, iz njene stranke pa izstopajo socialno čuteči člani. Vodstvo stranke si zaradi tega ne dela skrbi, saj namesto njih v stranko prihajajo novi člani. Z njenim vstopom v vlado pa so najbolj zadovoljni tajkuni, ki iz ozadja vlečejo niti.
Katarini Kresal in Miru Senici sta na dunajskem opernem plesu delala družbo še dva slovenska para: direktor Festivala Ljubljana Darko Brlek s spremljevalko in gradbeni podjetnik Jože Anderlič s partnerico. Prvi je predsednik odbora za kulturo LDS, drugi pa je eden od najbogatejših Slovencev, ki ima izjemen vpliv na politike, ne samo na levi strani, ampak tudi na desni, saj ga je na enem od svojih evropskih večerov gostil evropski poslanec iz NSI Lojze Peterle.Možje s polnimi denarnicami
Ob prvi dami LDS se je zbralo še več premožnih ljudi, denimo ribniški podjetnik Janez Škrabec, ki je skupni prijatelj Mira Senice in Jožefa Školča; gospodarstvenik Matjaž Gantar, ki je tudi predsednik odbora za gospodarstvo LDS, kot direktor KD Group pa mecen nekdanjega predsednika SLS Marjana Podobnika; finančnik Draško Veselinovič, ki je po zaslugi LDS postal predsednik uprave NLB, sicer pa je tudi predsednik strankinega odbora za finance, njeno ali bolje rečeno njihovo zaščito pa uživa tudi dolgoletni član, nekdanji podpredsednik LDS Igor Bavčar, zdaj predsednik uprave Istrabenza in nesojeni primorski tajkun. Premožna druščina je zelo vplivala na program LDS in koalicijsko pogodbo, ki jo je LDS sklenila z drugimi »levosredinskimi« strankami, zato ni nič čudnega, če se mnogi dolgoletni člani s precej tanjšimi denarnicami ne vidijo več v tej povezavi.
Po eni strani se LDS predstavlja kot socialno čuteča liberalna stranka, po drugi strani pa zastopa predvsem interese velikih tajkunov. In po eni strani se mlada predsednica udeležuje raznih prireditev zveze borcev (med drugim je bila tudi na Dražgošah, ki veljajo za osrednje svetišče slovenske komunistične revolucije), po drugi strani pa uglednega dunajskega plesa, kamor zahajajo večinoma najbogatejši in najvplivnejši ljudje iz Evrope in Amerike. Od LDS, ki jo je nekdaj vodil Janez Drnovšek, ni ostalo veliko, večina njegovih najtesnejših sodelavcev je odšla iz stranke, ostali so večinoma tisti, ki nimajo kam oditi. In prav ti so odrešitev našli v povezavi s tajkuni, ki so se zakamuflirali z lepo, mlado in neobremenjeno predsednico.
VEČ V TISKANI IZDAJI