Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Bo Janševa snaha prevzela skupno občinsko upravo v Grosuplju?


Po neuradnih virih naj bi Maja Janša, snaha prvaka SDS Janeza Janše, ki je poročena z njegovim sinom Žanom Janšo, v kratkem prevzela vodenje skupne občinske uprave 5G Grosuplje, Ig, Škofljica, Dobrepolje in Ivančna Gorica.

maja jansa.jpg
LinkedIn
Maja Janša, soproga Žana Janše in snaha Janeza Janše

 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Ta organ skupne občinske uprave opravlja naloge občinskega inšpekcijskega nadzorstva, občinskega redarstva in civilne zaščite. Razpis za delovno mesto podsekretar – vodja skupne občinske uprave 5G je še odprt in se zaključi 4. februarja.

Po naših informacijah je Maja Janša med kandidatkami za ta položaj, prav tako naj bi imela velike možnosti za imenovanje, saj velja za vestno, predvsem pa je iz prave politične opcije. Snaha Janeza Janše je sicer že zaposlena v občinski upravi, kjer je zadolžena za evropske projekte, dela pa na uradu za finance, gospodarstvo in družbene dejavnosti. Na občini, ki jo vodi župan Peter Verlič, veljak SDS,  se je zaposlila leta 2023, kmalu po lokalnih volitvah.

Dolga leta je bila asistentka evropske poslanke Zofije Mazej Kukovič, nato pa Romane Tomc, njen mož Žan Janša pa asistent zdaj že pokojne nekdanje evropske poslanke Patricije Šulin, nato pa akreditirani pomočnik evropske poslanke Tomčeve in evropskega poslanca Milana Zvera.

Po rojstvu otroka sta se vrnila domov, kjer je Žan Janša postal direktor IT in urednik družbenih omrežij na strankarskem tedniku Demokracija. Od leta 2007 do 2014 je delal v družbi Marand, enega največjih dobaviteljev v javnem zdravstvu Andreja Marčiča, s katerim je njegov oče Janez Janša vrsto let dopustoval na golf turnirjih na eksotičnih otokih in se prevažal v njegovi jahti po južni Dalmaciji.

Janša krivi Ruse, njegova snaha pa širi manipulacije o ponarejenih glasovnicah in zgodbe o ukradenih volitvah

Žan Janša se je na zadnjih lokalnih volitvah potegoval za občinskega svetnika na listi SDS, vendar ni bil izvoljen. Njegova žena Maja Mikanec Janša pa je ob zadnjih državnozborskih volitvah na tviterju objavila fotografijo domnevno neveljavne glasovnice brez žiga ter širila manipulacije o ponarejenih glasovnicah in zgodbe o ukradenih volitvah.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.