Pretendenti za župane sicer kandidirajo s podporo volivcev (že zbiranje podpisov je del kampanje) in se navzven predstavljajo kot neodvisni, a za njimi so velikokrat politične stranke in njihove centrale. Nemalokrat pa v večjih mestnih občinah volilni proces upravljajo in usmerjajo tudi t. i. ozadja, interesne skupine in vplivni posamezniki. Podobno kot na državnozborskih volitvah z ustanavljanjem strank novih obrazov.
V tiskani izdaji in v Trafiki24 več o podcenjevanju lokalnih volitev s strani strank; kako se je pred štirimi leti opekla koalicija, ki je dobila le 21 županov; kako bi se v Kamniku skoraj zgodila ulica in odnesla Šarca; kolikšen del Slovenije so s svojimi kandidati lahko pokrile največje stranke; kje je prostor za Jankovića in kje za Logarja; zakaj Levica v Ljubljani niti približno ne gre na polno; kako v Mariboru poteka preverjen manever z državnozborskih volitev; kakšen je tipičen slovenski župan.
Logar gre »na polno«: Jankovićev izzivalec nabira podporo
28. okt. 2018 20:00 Osveženo: 20:06 / 04. 11. 2018
Županski in svetniški kandidati imajo še slabe tri tedne, da prepričajo prebivalce (mestnih) občin. Čeprav se vloga oziroma pomen političnih strank na lokalnih volitvah zmanjšuje, številni nestrankarski županski kandidati še niso res strankarsko neodvisni.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke