pokol-v-šoli-vladislava-ribnikarja, obletnica-pokola Svet24.si

Srbija pred obletnico krvavega poboja v beograjski...

azijski sršen, invazivna vrsta Svet24.si

Škodljivi azijski sršen je že pri naših ...

kres, ogenj, prvi-maj, kresovanje Necenzurirano

Živel 1. maj ali kako normalizirati nenormalno

hisa brglez-pl016 Reporter.si

Hiše, avti in bančni računi evropskih ...

doncic Ekipa24.si

Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

Resno? Je on tisti, zaradi katerega bo planet uničen? Odkrito.si

Nas bo Elon Musk pokončal?

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Lastnik blagovne znamke Ray Ban tudi v Sloveniji v strožji nadzor nad ponaredki

Deli na:
Lastnik blagovne znamke Ray Ban tudi v Sloveniji v strožji nadzor nad ponaredki

Foto: Bobo

Družba Luxottica Group, lastnica blagovne znamke Ray Ban, s kampanjo potrošnike zadnje leto opozarja na prodajo ponaredkov očal, po nedavnem odkritju prodaje ponaredkov očal v Sloveniji pa bo tudi pri nas poostrila nadzor. Potrošnike pozivajo, naj ne kupujejo ponaredkov, saj ti lahko prepuščajo do 66-odstotkov UV žarkov, kar lahko poškoduje oči.

Družba Luxottica Group je kampanjo prodaji ponaredkov njihovih očal po vsem svetu začela lani, za poostritev nadzora v Sloveniji pa so se odločili po nedavnem odkritju mariborskih kriminalistov, ki so sporočili, da je neimenovana družba preko spletne prodaje ponarejenih sončnih očal preslepila 1800 kupcev.

Lastnik blagovne znamke Ray Ban pa opozarja, da so materiali, iz katerih so izdelana ponarejena očala, iz neznanega in nepreverjenega izvora ter lahko vsebujejo snovi, ki so škodljive zdravju. "Zato je ob nakupu sončnih in korekcijskih očal potrebno biti še posebej pazljiv, ali gre za originalni izdelek ali ponaredek," so sporočili iz družbe.

V prvi polovici lanskega leta je bilo ustanovljenih 1714 nezakonitih spletnih strani, ki prodajajo ponarejena sončna očala, kar na letni ravni predstavlja 39,6-odstotno rast. V enakem obdobju je bilo zaprtih 1339 nezakonitih spletnih strani, kar je 146 odstotkov več kot leto poprej.

"Prvi uspehi odprave nezakonitih spletnih strani so torej že vidni," poudarjajo v družbi. Slovenske potrošnike pa naprošajo, da se o avtentičnosti očal pozanimajo na pooblaščenih prodajnih mestih.

Policijska uprava Maribor je pred dvema tednoma namreč opozorila, da je pravna oseba na spletni strani www.rayban-outlet.com oglaševala prodajo originalnih sončnih očal pod blagovno zanamko Ray Ban tudi po 70 odstotkov nižjih cenah. Policisti so ugotovili, da so očala ponarejena in da prepuščajo 66 odstotkov UV žarkov.

Poslovanje je potekalo izključno preko poštnih nakaznic, družba pa je preslepila skoraj 1800 kupcev z območja celotne Slovenije, pridobila pa si je protipravno premoženjsko korist v višini skoraj 78.000 evrov.