Janša sicer meni, da je legitimnost sedanje vlade zaradi afere Patria sumljiva, ta sumljivost pa se po njegovem čuti kot se čuti razlika med "ljudmi, ki so pošteno prišli do denarja in ljudmi, ki so ga ukradli". Tudi zato je štiri leta te vlade po njegovem "nekaj nepredstavljivega za Slovenijo".
Pri tem je predsednik SDS ob dejstvu, da "sedanji sistem otežuje razpis predčasnih volitev", ponovil, da bi bila SDS pripravljena podpreti "neko tehnično vlado, čeprav v njej ne bi sodelovala".
Janša je za televizijo komentiral tudi nedavne navedbe glavnega finskega kriminalista v zadevi Patria Kaja Erika Björkqvista za finsko televizijo, da se Janševo ime pojavlja v več dokumentih, in jih označil za "čisto laž".
Kot je znano, je Janša na strankinem kongresu maja letos napovedal, da bo SDS predlagala desetih ustavnih sprememb, ki bi vodile v "novo paradigmo". Med potrebnimi spremembami je takrat izpostavil ustavne spremembe za reformo sodstva, zaščito referendumske odločitve ljudstva, preprečitev možnosti oblikovanja spolitizirane sestave ustavnega sodišča in povečanje učinkovitosti delovanja izvršilne oblasti tako, da bi mandatarja imenoval predsednik republike.
Med potrebnimi spremembami je omenil tudi enostavnejšo možnost razpisa predčasnih volitev; določitev enoletnega roka, v katerem bi moral DZ sprejeti pravno podlago za decentralizacijo države; ter dopolnitev 63. člena ustave s prepovedjo poveličevanja totalitarnih režimov. Z ustavnimi spremembami pa bi bilo po njegovem treba prepovedati tudi monopole na medijskem področju in uvesti obvezno srednjo šolo.