Kriminalisti podali kazensko ovadbo zoper direktorja iz Ljubljane
10. okt. 2012 8:34 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Kriminalisti sektorja kriminalistične policije Policijske uprave v Ljubljani so po dlje časa trajajoči preiskavi podali kazensko ovadbo zoper 36-letnega direktorja gospodarske družbe iz območja Ljubljane. Osumljen je storitve 70 kaznivih dejanj kršitve temeljnih pravic delavcev.
Kriminalisti so v predkazenskem postopku ugotovili, da obstaja utemeljen sum, da je direktor gospodarske družbe od leta 2008 naprej na podlagi spornih poslov povzročil nelikvidnost svoje družbe in posledično njen stečaj. Pri tem 67 zaposlenim ni plačeval prispevkov za socialno varnost in pokojninsko zavarovanje ter jih tako v obdobju treh mesecev v začetku leta 2011 oškodoval za okoli 500.000 evrov.
Za kaznivo dejanje kršitev temeljnih pravic delavcev je v kazenskem zakoniku predpisana kazen do treh let zapora, so sporočili iz Policijske uprave Ljubljana.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke