Revija Reporter
Slovenija

Janši ob izvolitvi čestitke OZN in iz Evrope

Reporter

17. feb. 2012 14:06 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Novemu slovenskemu premierju Janezu Janši ob izvolitvi vlade še naprej čestitke namenjajo tuji državniki. Med drugim so mu čestitali generalni sekretar Organizacije združenih narodov Ban Ki-moon in pa predsedniki vlad Španije, Velike Britanije, Portugalske, Cipra ter drugih evropskih držav.

Objavljamo sporočilo za javnost Kabineta predsednika vlade:

Predsedniku Vlade Republike Slovenije Janezu Janši čestitke generalnega sekretarja OZN in evropskih voditeljev

Predsednik Vlade Republike Slovenije Janez Janša še naprej prejema številne čestitke ob nedavni izvolitvi na funkcijo predsednika vlade. Tako so mu čestitali tudi generalni sekretar Organizacije združenih narodov ter mnogi voditelji evropskih držav.

Generalni sekretar Organizacije združenih narodov Ban Ki-moon je v svojem pismu poudaril, da se je Slovenija v okviru Združenih narodov izkazala kot konstruktivna in zaupanja vredna partnerica. Ob tem je še posebej izpostavil prizadevanja Slovenije za stabilnost v državah Zahodnega Balkana in na področju promocije Razvojnih ciljev novega tisočletja, ki odgovarjajo na izzive sodobnega časa.

Med evropskimi voditelji pa so čestitke slovenskemu predsedniku vlade Janezu Janši posredovali tudi španski predsednik vlade Mariano Rajoy Brey, angleški premier David Cameron, predsednik Republike Ciper Demetris Christofias, portugalski predsednik vlade Pedro Passos Coelho in predsednik ministrskega sveta Republike Italije Mario Monti. Čestitke ob izvolitvi pa je slovenskemu premierju Janezu Janši posredoval tudi predsednik Vlade Republike Indije Manmohan Singh.

Evropski voditelji v svojih pismih izpostavljajo pomen močne in povezane Evrope ter dobrih bilateralnih odnosov, ki se morajo nadaljevati v duhu prijateljstva in razumevanja na različnih področjih. Voditelji držav članic Evropske unije izražajo trdno prepričanje, da se lahko krizne čase premaga s skupnimi močmi, pri čemer poudarjajo predvsem pomen sistematičnih in konstruktivnih ukrepov. Prav tako so mnenja, da morajo biti sprejeti ukrepi držav članic naravnani predvsem v smer vnovičnega zagona gospodarske rasti in zaposlovanja.