Gre za neuradno številko, jutri, ko bo znano točno število okužb, bo teh lahko tudi več.
Po današnjih uradnih podatkih je v Sloveniji zaradi bolezni covid-19 hospitaliziranih 313 bolnikov, na intenzivni negi pa jih je 56.
Ob 21. uri je v Sloveniji začela veljati omejitev gibanja, ki bo veljala vsako noč med 21. in 6. uro. Ulice prestolnice so bolj ali manj prazne, v središču Maribora pa se je po poročanju spletnega Večera zbralo nekaj protestnikov.
Na ljubljanskih ulicah je bilo še okoli 21. ure mogoče srečati precej avtomobilov, na avtobusnih postajah so ljudje čakali avtobuse, ki še vozijo. A po 21. uri so se ulice popolnoma izpraznile in srečati ni mogoče nikogar, z izjemo nekaj novinarjev in fotoreporterjev ter policistov.
Bolj pestro pa je bilo po poročanju Večera v Mariboru, kjer se je v središču mesta po objavah na družbenih omrežij zbralo med 70 in 100 protestnikov, ki so izražali nestrinjanje z uveljavitvijo odloka o prepovedi gibanja v nočnem času. Med protestniki naj bi prišlo tudi do verbalnega spopada.
Po poročanju Večera so zbiranje ljudi spremljale tudi policijske enote. Ko so se policisti približali skupini ljudi, pa je bilo iz vrst protestnikov slišati vzklike Strnimo vrste, Vemo, da tega nočete početi, Preberite si ustavo, Mi vas plačujemo ter Policijska ura ni rešitev. Okoli 22. ure so se protestniki razšli.
Z današnjim dnem so začeli veljati dodatni ukrepi za zajezitev širjenja novega koronavirusa, med drugim prepoved gibanja v nočnem času oz. med 21. in 6. uro ter omejitev druženja na največ šest ljudi. Tudi prehajanje med regijami ni več mogoče, ne glede na to, ali je ta na oranžnem ali rdečem seznamu.
Izjeme od prepovedi gibanja v nočnem času so odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje, prihod in odhod na delo ter izvajanje nujnih delovnih nalog ali dostop in nudenje storitev za nujne primere, piše v odloku. Zaradi policijske ure sicer delovni čas prilagajajo tudi trgovci, ki so poslovalnice z današnjim dnem večinoma zapirali pred 21. uro.