Janša je na Twitterju poobjavil prispevek Nove 24 TV, v katerem ta razkriva domnevno identiteto omenjenega sprehajalca, hkrati pa navaja, da naj bi šlo "za radikalnega titoista in zagovornika Antifa". Televizija na svoji spletni strani tudi navaja, da pri tem dogodku "ne gre izključiti možnosti o načrtni provokaciji Slovenske vojske in s tem tudi vlade z namenom insceniranja incidenta".
Premier je ob tem zapisal tudi lastni komentar: "Kot leta 1994 v aferi Depala vas. Inkarnacija Smolnikarja - oboževalec diktatorja, član mednarodne teroristične organizacije v akciji za diskreditacijo Slovenske vojske, v ozadju pa kadri globoke države v tožilstvu, policiji in MSM (osrednji mediji, op.a.)".
Zatem je Janša poobjavil tudi tvit nekega drugega uporabnika tega družbenega omrežja, da je "slučajno Slovenska vojska na meji legitimirala podpornika, člana teroristične organizacije Antifa in 'gorečega' nasprotnika Janeza Janše".
V kabinetu predsednika vlade na vprašanje STA, ali premier meni, da je šlo za insceniran dogodek in da so v njegovem ozadju kadri globoke države v tožilstvu in policiji, zaenkrat njegovih stališč niso podrobneje pojasnjevali. Prav tako STA še čaka odgovor na vprašanje, kako bo premier ukrepal v te primeru.
To je sicer doslej prvi javni odziv premierja Janše glede omenjenega domnevnega incidenta. Je pa v četrtek ob vabilu Slovenske vojske na novinarsko konferenco načelnika Generalštaba Slovenske vojske zapisal, da "Slovenija zaupa Slovenski vojski in podpira njene pripadnike pri opravljanju odgovorne in častne dolžnosti služenja domovini. Hvaležni smo jim za pomoč policiji pri varovanju državne meje in preprečevanju ilegalnih migracij. Prebivalci ob meji še posebej".
Preiskava spornega dogodka na meji z Italijo po dosedanjih informacijah s policijske uprave v Kopru še ni zaključena. Zadevo preiskuje tudi Obveščevalno-varnostna služba ministrstva za obrambo, poročilo o dogodku pa je zahteval predsednik republike in vrhovni poveljnik obrambnih sil Borut Pahor. Pojasnila pričakuje tudi opozicija.