Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Janković prišel v volilni štab Svobode


Vlada pod vodstvom Roberta Goloba bi bila v teh kriznih časih najboljša rešitev, je v izjavi za medije v štabu Gibanja Svoboda dejal ljubljanski župan Zoran Janković.

alenka bratušek, zoran janković, štab levice.jpg
Andrej Petelinšek
V štabu Svobode je ministrici za infrastrukturo Alenki Bratušek čestital ljubljanski župan Zoran Janković.

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Ponovil je, da je podpornik Gibanja Svoboda in trenutne vladne koalicije, nasvetov za oblikovanje koalicije pa ne želi dajati. Janković je ocenil, da je današnje vnovična visoka volilna udeležba praznik demokracije, ki je pokazal, da imajo volivci skrb za razvoj te države.

Rezultat, kot ga kažejo vzporedne volitve, je zanj pričakovan. Ponovil je, da je ves čas podpornik premierja Roberta Goloba in trenutne vladne koalicije, ki da je dosegla v zadnjem času izjemne uspehe.



Zdaj po njegovih besedah pride na vrsto skrb, kako naprej v teh kriznih časih, Janković meni, da je nova vlada pod vodstvom Goloba v trenutnem kontekstu najboljša rešitev.

Oblikovanje koalicije bo težavno, ocenjuje, a župan prestolnice meni, da bo Golobu uspelo. Noče pa dajati nobenih nasvetov, niti ničesar priporočati.

Spomnil je tudi na to, da je v soočenjih slišal, da je bil Svobodi bolj kamen okoli vratu kot v korist.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



Janković je svojo izjavo dajal še pred objavo prvih delnih neuradnih izidov. Če so vzporedne volitve kazale na vnovično relativno zmago Gibanja Svoboda, pa uradni izidi po okoli 70 odstotkih glasov kažejo na zelo tesen rezultat. Trenutno je v tesnem vodstvu z nekaj manj kot 29 odstotki glasov največja opozicijska stranka SDS, Gibanje Svoboda ima za zdaj nekaj več kot 28-odstotno podporo.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.