Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Ivan Gale dokazal, da je Bojan Požar objavil ponarejen dokument


Nekdanji uslužbenec Zavoda za blagovne rezerve Ivan Gale je dokazal, da ni prejel 6000 evrov podkupnine, kot mu je očital Bojan Požar.

bojan pozar zaslisanje komisija.jpg
Primož Lavre
Bojan Požar med zaslišanjem pred preiskovalno komisijo DZ, ki je preiskovala sume nezakonitega financiranja strank.

 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Gale je leta 2020 v oddaji Tarča na TV Slovenija razkril sporne prakse pri nabavi medicinske opreme na Zavodu Republike Slovenije za blagovne rezerve v času epidemije kovida.

Na žvižgača se je s strani medijev, naklonjenih tedanji vladi Janeza Janše, vsul kup očitkov in diskreditacij. 

Portal Požareport propadlega politika Bojana Požarja je objavil več člankov z napadi na Galeta, med drugim tudi fotografije dokumentov, ki naj bi dokazovali, da je Gale prejel 6000 evrov podkupnine za podpis ene izmed spornih pogodb za zaščitno opremo.

Gale je očitke zanikal in zoper Požarja vložil tožbo. Šlo je za izrezke, posnetke elektronskih sporočil mojega službenega elektronskega naslova, je za TV Slovenija ta teden razložil Gale.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Od svojega nekdanjega delodajalca, Zavoda za blagovne rezerve, je Gale že leta 2021 zahteval vpogled v službeno komunikacijo v terminu, navedenem na ponarejenem dokumentu. Zavod je zahtevo zavrnil, Gale se je obrnil na informacijskega pooblaščenca, nazadnje pa je upravno sodišče razsodilo, da ima Gale pravico do vpogleda v svojo komunikacijo.

Skoraj pet let po vložitvi zahtevka je Gale od Zavoda končno prejel uradno potrditev, »da v tistem terminu ni prejel nobenega sporočila, se pravi, da gre za ponaredek«.

V tožbi, ki jo je zaradi neresničnih objav zoper Požarja vložil Gale, pa je sodišče je z vmesno sodbo odločilo, da je njegov zahtevek utemeljen. Postopek je zdaj v pritožbeni fazi in se lahko vleče še leta, je za TV Slovenija povedal Gale.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.