Revija Reporter
Slovenija

Golobičev tajkun Petan zlorablja časopis Dnevnik za obračun z Vizjakom?

Reporter

28. jan. 2013 7:05 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

"Lastnik in predsednik uprave Dnevnika, moj sokrajan in sosed Bojan Petan, precejšnje težave z odplačevanjem dolgov. Blizu 200 milijonov naj bi jih bilo," odgovarja minister Andrej Vizjak na pisanje Dnevnika o njegovem družinskem premoženju.

Pismo Andreja Vizjaka objavljamo v celoti:

Ob sprejetju za državo in njene državljane pomembne pokojninske reforme si nisem prislužil toliko pozornosti časopisa Dnevnik kot v petek, 25. 1., ko sem bil zaradi družinskega premoženja prva novica na prvi strani omenjenega časopisa.

Namen petkovega prispevka "Andreju Vizjaku denarja nikoli ne zmanjka" je bil moja diskreditacija, pri čemer avtor prispevka špekulira o nesorazmerju med mojimi prihodki in odhodki v zadnjih treh letih. Najprej naj podčrtam, da sem VSE nepremičnine, ki jih imam, podedoval, ker so moji starši in stari starši desetletja pridno delali, varčevali in skromno živeli. Avtor članka netočno prikazuje moje prihodke, ki jih je bilo v zadnjih treh letih precej več kot navaja in sem jih pripravljen do evra natančno razkriti vsaki pristojni, nadzorni instituciji v državi. Nerealno in pretirano so prikazani tudi moji odhodki, zlasti za vzdrževanje in zavarovanje nepremičnin in na primer za "nekaj tisoč evrov vredne obnove strehe na zidanici". V resnici sem lani prekril streho na starem lesenem hramu ob vinogradu, kjer znaša površina strehe 65 m2.

No, istega dne smo v nekem drugem časopisu prebrali, da ima lastnik in predsednik uprave Dnevnika, moj sokrajan in sosed Bojan Petan, precejšnje težave z odplačevanjem dolgov. Blizu 200 milijonov naj bi jih bilo. Torej celo več, kot bomo s prej omenjeno pokojninsko reformo prihranili v tem letu. In znano je, da bi domačijsko podeljevanje kreditov razkrila ravno ustanovitev slabe banke, ki je ena od ključnih projektov vlade, kateri pripadam. In ki se jo v zadnjem času poskuša na vse načine rušiti.

Morda bi veljalo tovrstno ukvarjanje s posameznimi ministri te vlade na prvih straneh Dnevnika prej pripisati želji lastnikov, da do ustanovitve slabe banke ne pride, kot zavezanosti časnika k verodostojnem poročanju. Kajti v primeru ustanovitve slabe banke odgovora na vprašanje 'Kdo nam je ukradel državo?' ne bo mogoče več prikriti. Vprašanje pa je, če se ga bodo upali zapisati tudi na prvih straneh Dnevnika.