Revija Reporter
Slovenija

Franc priznal, da je ubil ženo Cirilo: na obraz ji je potisnil vzglavnik in jo davil z roko

STA

1. jul. 2020 11:36 Osveženo: 11:39 / 01. 7. 2020

Deli na:

Franc Hlastan

Facebook

Franc Hlastan, obdolžen uboja svoje žene Cirile v Notranjih Goricah decembra 2019, je na današnjem predobravnavnem naroku na ljubljanskem okrožnem sodišču priznal krivdo. Tožilstvo zanj predlaga pet let zaporne kazni, sodnik Martin Justin bo pred izrekom kazni zaslišal še sinova žrtve in obdolženega ter sodna izvedenca psihiatrične stroke.

Tožilstvo Francu Hlastanu očita, da je 3. decembra 2018 ženo Cirilo po burnem prepiru porinil na posteljo, ji na obraz potisnil vzglavnik, zavit v pvc vrečko, z drugo roko pa jo je stiskal za vrat dokler ni umrla.

Sodnik Justin je danes ob sklepu, da sprejme obdolženčevo priznanje krivde, izpostavil, da ga sprejema zlasti na podlagi obdolženčevega zagovora pred preiskovalno sodnico, kjer je dejanje priznal in ga obžaloval. Tedaj je opisal dogodek, ki ga potrjujejo tudi izpovedbe prič v preiskavi in sinov. "Iz izpovedbe enega od sinov sledi, da je ta slišal prepir, nato je vse potihnilo. Za tem ste prišli v spodnji prostor, mu povedali, da se je zgodilo nekaj, zaradi česar bo prišla policija, ki je kmalu za tem tudi prišla," je pojasnil sodnik.

Okrožna državna tožilka Tina Sočan je na današnjem predobravnavnem naroku povedala, da v primeru priznanja krivde za Hlastana predlaga pet let zaporne kazni. Obdolženi je krivdo priznal, na naroku 22. julija pa bodo zaslišali še njegova sinova, ki bi lahko povedala več o razmerah v družini. Pričanje bo najverjetneje potekalo brez prisotnosti javnosti.

Pričal bo tudi psihiater izvedenec Peter Pregelj, ki je ocenil, da prištevnost obdolženega v času storitve kaznivega dejanja ni bila bistveno zmanjšana.

Na predlog zagovornika obdolženega, odvetnika Benjamina Peternelja, bo pričal tudi psihiater izvedenec Dragan Terzič. Ta je pripravil izvedensko mnenje o duševnem stanju in odvisnostih žrtve. Peternelj je izpostavil tudi odgovornost delodajalca umrle ter zdravstvenega sistema v tem primeru. Prepričan je, da so v službi morali vedeti za njeno odvisnost in so jo torej posredno podpirali.