Nočno sneženje je dodobra pobelilo predvsem vzhodni del države, zlasti Štajersko, kjer je ponekod zapadlo tudi do 30 centimetrov snega. Zimske službe ceste posipavajo in plužijo, a ob tem poudarjajo, da zaradi zelo nizkih temperatur soljenje nima pravega učinka. Povsod pričakujejo, da se bo sneženje do popoldneva umirilo.
Vodja zimske baze Cestnega podjetja Murska Sobota, ki od lani skrbi tudi za območje Podravja do Maribora, Denis Škorjanc je za STA povedal, da je pri njih nekaj več snega zapadlo na mariborskem območju in proti Koroški, medtem ko ga je na lenarškem nekaj manj. V povprečju je snežna odeja debela okoli 20 centimetrov. Zimske službe so na cesti z vsemi razpoložljivimi močmi že od ponedeljka. Kot je še dejal, imajo trenutno največ težav s tovornimi vozili, ki za zimske razmere niso primerno opremljena. Do popoldneva pričakujejo, da bi se razmere umirile, so pa doslej že dvakrat posipali vse najpomembnejše ceste ter enkrat splužili.
Na območju spodnjega Podravja so razmere podobne, saj je po besedah vodje zimske službe v Cestnem podjetju Ptuj, ki pokriva območje vse do obrežja Drave v Mariboru, Dušana Sagadina zapadlo od 20 do 30 centimetrov snega, največ na višjih območjih Pohorja. Prve posipe so izvajali že skozi ves ponedeljek, nekaj težav pa je predvsem zaradi nizkih temperatur, suhega snega in vetra, saj soljenje ta trenutek ne pomaga veliko. Vse ceste so v tem trenutku vseeno prevozne, vendar zimskim razmeram primerno.
Vodja celjske zimske službe Matjaž Kapitler je za STA povedal, da tudi na njihovem območju še vedno precej sneži, ceste pa so povsod zasnežene. Vse njihove enote so na terenu, kjer plužijo in posipavajo ceste, pričakujejo pa, da bi sneženje prenehalo tekom dopoldneva. Ponoči je pri njih zapadlo med pet in 25 centimetrov snega, najmanj na mozirskem koncu, največ pa na Kozjanskem, medtem ko je v Celju zapadlo okoli deset centimetrov snega.
Na Koroškem, ki jo po lanskem propadu Cestnega podjetja Maribor prav tako pokriva celjska zimska služba, je prav tako izdatno snežilo. Zapadlo je okoli 15 do 20 centimetrov snega in še vedno sneži pri zelo nizkih temperaturah pod minus 10 stopinj Celzija. Večjih težav v prometu doslej po Kapitlerjevih besedah na njihovem območju presenetljivo ni bilo, je pa dejstvo, da soljenje pri tako nizkih temperaturah ne deluje najbolje.
Najmanj snega v vzhodnem delu države je zapadlo v Prekmurju. Kot je za STA povedal vodja zimske službe v Cestnem podjetju Murska Sobota Janez Kučan, je območje od ponedeljka v povprečju prekrila deset centimetrov debela snežna odeja, nekoliko bolj izdatno na ljutomerskem koncu, manj pa na Goričkem. Večjih težav na cestah ni, saj so posipali že v ponedeljek, ponoči pa so začeli tudi plužiti.
Na Dolenjskem je zapadlo okoli deset centimetrov snega, v hribovitih predelih nekoliko več. Kot je za STA povedal vodja področja vzdrževanja cest pri novomeškem CGP Anton Hrastar, so se zimske službe po akciji, ki je bila v ponedeljek zvečer, danes zgodaj zjutraj ponovno odpravile na delo. Ker še vedno sneži, bodo kmalu morale opraviti nov obhod. Na delu je okoli 200 enot, a ker je sneg prhek, nimajo večjih težav.
V osrednji Sloveniji ni večjih težav. Zimske službe v Ljubljani, kjer je zapadlo od enega do dveh centimetrov snega, so začele čistiti ceste zgodaj zjutraj, trenutno pa so se lotili še odstranjevanja snega s pločnikov.
Na Gorenjskem so namerili do 15 centimetrov novozapadlega snega. Po besedah Damijana Pestotnika iz Gorenjske gradbene družbe so ceste normalno prevozne. Edina izjema sta mejna prehoda Ljubelj in Jezersko, kjer veter povzroča snežne zamete.