Za izjavo, kako komentira dejstvo, da je danes NPU v prostorih DZ izvajal preiskavo pri poslancu Andreju Širclju in med drugim zahteval zaseg strežnika stranke SDS, smo vprašali nekdanjega direktorja OVS in Sove Damirja Črnčeca. Odgovoril je:
»Menim, da bi morale biti policijske preiskave v državnem zboru zelo dobro utemeljene in povezane s potencialnimi kaznivimi dejanji, ki so se domnevno pripetili v samostojni veji oblasti, kar je parlament. Ob tem bi morali jasno slediti načelu sorazmernosti, torej izhajati iz tega, da teh dokazov ni mogoče pridobiti drugje. Kar vzbuja več kot utemeljene pomisleke o konkretni preiskavi, je dejstvo, če to drži, da se je želelo zaseči strežnik največje opozicijske stranke. Poznano nam je, da je NPU v preteklosti že zasegal vsebino celotnih strežnikov ene banke, pozneje pa je vodilni preiskovalec elektronsko pošto s strežnika, ki ni imela zveze s konkretno preiskavo, za denar ponujal po Ljubljani. Ne vem, ali je NPU v zvezi s tem že naredil ustrezno samokritično refleksijo. Zelo enostavno: tehnologija danes omogoča, da se lahko presname samo elektronska pošta konkretnega osumljenca, zato ni prav nobenega razloga, da se zasega ali poskuša skopirati celoten strežnik. To je popolnoma nesorazmeren ukrep, ki diši po politični policiji.«
Na policijo smo naslovili vprašanje, ali obravnavajo ta primer odtekanja informacij iz policije. Dodali smo, da naj bi po naših informacijah to počel Robert Slodej, nekdanji vodja preiskav NPU.
S policije so odgovorili: "V notranjevarnostnem postopku nismo potrdili informacij o ponujanju podatkov iz konkretnih preiskav."